۱
 
کد مطلب: 81269 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۳
رئیس جمهور باید از آذربایجانی‌‌های اصیل در کابینه‌‌اش بهره ببرد/ از عملکرد هیئت رئیسه فراکسیون ترک زبانان مجلس ناراضی‌‌ام
 
 
نماینده مردم میانه گفت: پیگیر حضور وزرای ترک زبان در کابینه هستیم هرچند که بر خلاف سایر وزرا این وزیران آن طور که باید به مناطق خودشان رسیدگی نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، یعقوب شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج درباره لیست منتشر شده وزرای پیشنهادی اظهار داشت: لیست‌‌هایی که منتشر شده غیر رسمی است و احتمالا لیست رسمی جهت بررسی و ارائه رأی اعتماد، سه‌‌‌شنبه این هفته تقدیم مجلس خواهد شد.

 

 

وی ادامه داد: انتظار ویژه از رئیس جمهور داریم که از وزرای ترک زبان استفاده کند، البته ممکن است در بین افرادی هم که معرفی کرده‌‌اند ترک زبان وجود داشته باشد، هرچند مردم آشنایی با آنها نداشته باشند اما لیست‌‌های که ارائه شده هنوز موثق نیستند.

 

 

 

نماینده مردم میانه در خصوص اتحاد نمایندگان ترک زبان مجلس نیز بیان داشت: فراکسیون ترک زبانان به صورتی که تشکیل شده بود باقی ماند و تشکیل جلسه نداد، هرچند نزدیک به ۱۱۰ نفر نماینده ترک زبان داریم، یعنی بیش از سی درصد از نمایندگان ترک زبان هستند اما اتحاد و اتفاقی که بین این نمایندگان باید وجود داشته باشد وجود ندارد.

 

 

 

وی مطرح کرد: باید گلایه خودم را از کسانی که در هیئت رئیسه این فراکسیون قرار دارند اعلام کنم، البته با توجه به جلساتی که با آقایان پزشکیان و فرهنگی و دیگر نماینده‌‌ها برگزار خواهد شد قطعا وزرای ترک زبان در کابینه پیشنهاد خواهند شد؛ هر چند در بین افراد پیشنهادی ترک زبان وجود دارد اگرچه محل زندگیشان تهران باشد اما به جد پیگیر حضور وزرایی از آذربایجان‌‌شرقی در کابینه خواهیم بود.

 

 

 

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه حضور مدیران لایق در وزارت خانه‌‌‌ها در اولویت قرار دارد، تشریح کرد: تا سه شنبه فرصت وجود دارد که افراد با شرایط مختلف و طیف‌‌های سیاسی که وجود دارند بررسی شوند اما بایستی اولویت را به وزرایی بدهیم که توانایی مدیریت دارند و ترک زبان بودن جزء اولویت‌‌های بعدی باشد.

 

 

 

وی خاطرنشان ساخت: گاهی حتی وزرای ترک زبان انتخاب می‌شوند اما آن طور که باید و شاید به مناطق آذربایجان رسیدگی نمی‌کنند، بر خلاف اینکه وزرای دیگر همیشه توجه خاصی به مناطق خودشان دارند و این جای گله مندی دارد که هرچند کمک می‌کنیم تا این وزرا انتخاب شوند و به مناطق آذربایجان رسیدگی بهتر شود.

 

 

 

 

شیویاری با اشاره به احتمال تغییر لیست‌‌های مطرح شده، تاکید کرد: لیست در شرایطی است که ممکن است هر لحظه تغییر کند و حتی دو ساعت قبل از تقدیم به مجلس احتمال دارد با رایزنی اسامی مندرج شده تغییر یابد، اما بعد از ارائه قطعی لیست رایزنی برای حضور وزرای ترک زبان صورت خواهد گرفت.

 

 

 

وی اظهار داشت: اگر اتحاد و وفاق بین صد و ده نماینده نماینده ترک زبان وجود داشته باشد می‌توانیم به کسانی که نمی‌خواهیم رای ندهیم و اهداف خودمان را آنجا اعمال کنیم، فردا هرچند صحن علنی مجلس وجود ندارد اما فراکسیون‌‌های مختلف تشکیل و این پیشنهادمان را مطرح و به جد پیگیر خواهیم بود تا در کابینه از آذربایجانی‌‌های اصیل استفاده شود و خواسته ما از آقای روحانی نیز همین است.

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 
 1. ناشناس گفت:

  با سلام .اخر دولت روحانی چه کرد برای اولین بار پس از انقلاب ما وزیری از اذربایجان نداریم .

  در زمان رفسنجانی دکتر مرندی ، زمان خاتمی مهرعلیزاده ،در زمان احمدی نژاد نیکزاد ،دوره قبل چیت چیان نعمت زاده.

  و این دوره هیچ کس برغم رای اکثریتی اذربایجان .

  جالب که زنجانی های رای ندادند و خراسانها صاحب ۴ وزیر شدند.

  دلم فقط برای ساده اندیشانی میسوزد که در میانه تبلیغات روحانی میکردند.

  روحانی نه تنها اذریها کنار گذاشت خیانت کرد حتی زنان هم بیشترین رای دهنده اش بودند کنار گذاشت.

  مطمئنا عقب ماندگی ها عمرانی استان مخصوصا میانه بیشتر خواهد شد.

  ان اصلاح طلبانی که میگفتند چرا مس سونگون به یزد میفرستند فراوری میشود. ایا با امدن حبیب اله بیطرف وزیر صنعت یزدی ،میگذارد صنایع مس استان آذربایجان شرقی شکل بگیرد به یزد صادرات مواد خام نکنیم تا شاهد اشتغال در استان باشیم؟

  اقایان چرا بعد از انتخاب روحانی تحریمها تشدید شد؟
  ما که گفتیم ساده اندیشان اصلاح طلب ،امریکا فشار اقتصادیش افزایش خواهد یافت.
  روحانی برجامش علنا به سمت شکست میرود. موشکی هم پرتاب نشد .

  عملا خواهیم دید که این چهارسال دوران ریاست جمهوری روحانی و شاهد عقب ماندگی استان بودن

نظر شما در مورد این مطلب