۰
 
در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و ایمنی و امنیت غذایی/

فرماندار ویژه میانه خواستار رفع مشکلات حوزه درمانی شهرستان میانه شد

کد مطلب: 81067 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۵
فرماندار ویژه میانه خواستار رفع مشکلات حوزه درمانی شهرستان میانه شد
 
 
در جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز مشکلات حوزه درمانی شهرستان میانه از جمله کمبود نیروی انسانی و تکمیل تجهیزات بیمارستانی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و ایمنی و امنیت غذایی این شهرستان با بیان اینکه شهرستان میانه به دلیل وسعت، فاصله از مرکز استان و برخی ویژگی های دیگر باید از خذمات ویژه درمانی نسبت به دیگر شهرستان ها برخوردار باشد، خواستار بهبود و اصلاح وضعیت و رفع نواقص ساختمانی بیمارستان های میانه، تامین برخی کمبودها در خصوص پزشک متخصص و عمومی این شهرستان، توزیع متعادل نیروها بین دو بیمارستان میانه، پرداخت به موقع کارانه کادر درمانی، تسریع در ترخیص و استقرار دستگاه MRI در میانه شد.

 

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه به ازای هر پایگاه اورژانس در استان، یک آمبولانس خریداری شده و توزیع خواهد شد، گفت: برای کل استان ۱۱۰ دستگاه آمبولانس خریداری کردیم که به ازای هر پایگاه ۱۱۵، یک آمبولانس خواهیم داد و هم اکنون در حال طی مراحل ترخیص از گمرک ارس می باشد و به غیر از این تعداد خریداری شده، ۳۲ دستگاه آمبولانس صفر دیگر نیز در اختیار داریم که مجموعا ۱۴۲ دستگاه آمبولانس را به زودی پس از شماره گذاری در استان توزیع خواهیم کرد.

 

 

صومی در ، در خصوص مراکز بهداشتی و درمانی در استان گفت: خوشبختانه در حاشیه شهر میانه و بخش های تابعه ۷ مرکز بهداشتی و درمانی بطور همزمان در حال احداث می باشد، همچنین ۱۸۰ مرکز در کل استان در حال احداث می باشد که امیدواریم تا دهه فجر به اتمام برسد.

 

 

 

 

وی در خصوص وضعیت نیروی انسانی و کادر درمانی بیمارستان های میانه گفت: با توجه به تناسبی که در استان داریم، در میانه کمبودی وجود ندارد و به ازای هر تخت، بیش از دو نفر کادر درمانی داریم ولی در خصوص نیروی پرستاری، ما در استان برای به کارگیری پرستار مشکلی نداریم بلکه مشکل ما در وجود نیروی پرستاری است که به تعداد کافی نیروی پرستاری نداریم.

 

 

 

 

صومی با بیان اینکه شهرستان میانه از موسسه آموزش عالی سلامت برخوردار است، گفت: ما به تدریج در حال سوق دادن رشته های کاردانی و کارشناسی به آن هستیم و برای دو رشته بهداشت دهان و دندان و بهداشت عمومی مجور داده شده و مجوز دو رشته دیگر نیز به زودی صادر می شود.

 

 

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص وضعیت پرداختی های پرسنل درمانی میانه نیز گفت: اصولا ما باید از بیمه دریافتی داشته باشیم تا بتوانیم پرداخت هایمان را به موقع انجام دهیم؛ در میانه از لحاظ زمان پرداخت بیمه معوقه ای نداریم و مثلا مبلغی که از بیمه در مرداد ۹۵ اخذ کردیم به پزشکان پرداخت شده است ولی متاسفانه بخاطر فاصله زمانی پرداخت کارانه ها، ظاهرا میانه نسبت به بعضی شهرهای همسطح، یکماه عقب می باشد که مقرر شد بررسی و طی چند روز آتی تامین و پرداخت گردد تا میانه هم در این مورد با شهرستان های همسطح استان در یک ردیف قرار گیرد.

 

 

 

صومی در خصوص استقرار دستگاه MRIدر بیمارستان میانه گفت: تحویل این دستگاه از طریق شرکت تبسم می باشد و در اولویت بوده و به محض ترخیص در میانه مستقر می شود و چون خریداری آن در اختیار این شرکت است، نمی توان زمان دقیق تحویل آن را پیش بینی نمود.

 

 

 

یعقوب شیویاری نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت تامین تجهیزات بیمارستانی مانند دستگاه mri ، از پیگیری های مستمر خود در این زمینه گفته، افزود: خوشبختانه مشکلی در این زمینه وجود ندارد و این دستگاه در میانه استقرار خواهد یافت.

 

 

 

خبرنگار: رضا امامی
انتهای پیام/
 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب