۰
 
کد مطلب: 80974 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۰
گزینه‌های وزارت علوم دولت دوازدهم؛ از شایعه تا واقعیت
 
 
این روزها و در آستانه معرفی کابینه دوازدهم گزینه‌هایی برای وزارتخانه‌های مختلف مطرح می‌شود، سبحان‌اللهی، نیلی احمدآبادی، معتمدی، باقری، توفیقی و فرجی دانا هم گزینه‌های مطرح شده برای وزارت علوم هستند.

به گزارش میانا به نقل از فارس، کابینه دوازدهم باید به زودی کار خود را آغاز کند و به همین دلیل گزینه‌های بسیاری برای وزارتخانه‌های مختلف اعلام می‌شود که این مساله در حوزه وزارت علوم هم وجود دارد و شایعات مختلف باعث شده تا نام افراد متفاوتی برای تصدی کرسی عالی وزارت علوم مطرح شود.

عبدالحسین فریدون مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم در صحبت‌های غیررسمی محمد فرهادی وزیر علوم فعلی را به عنوان گزینه دولت دوازدهم معرفی می‌کند، خود فرهادی هم می‌گوید حالا باید ببینیم چه می‌شود؛ اما صحبت‌هایی مبنی بر ارائه پیشنهاد به سبحان‌اللهی، نیلی احمدآبادی، معتمدی، باقری، توفیقی و فرجی دانا از سوی رئیس جمهور در محافل مختلف وجود دارد.

در این زمینه با چند گزینه وزارت علوم گفت‌وگو کردیم.

* معتمدی تکذیب کرد

سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و یکی از افرادی که نامش به عنوان گزینه وزارت علوم مطرح‌ است در این رابطه گفت: تاکنون هیچ صحبتی با من نشده و هیچ پیشنهادی نداشته‌ام.

وی افزود: البته اگر پیشنهاد شود شرایط را بررسی می‌کنم و پس از ارزیابی‌ها پاسخ می‌دهم ولی فعلا هیچ پیشنهادی نداشته‌ام.

* سبحان‌اللهی در حال بررسی است

سبحا‌ن‌اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی هم یکی دیگر از گزینه‌هایی است که نامش برای تصدی وزارت علوم طرح است.

سبحان‌اللهی در این رابطه گفت: صحبت‌هایی مطرح است و پیشنهاد داده‌اند که بررسی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای به رئیس جمهور ارائه داده است یا خیر، گفت: باید پیشنهاد به مرحله‌ای برسد تا برنامه ارائه دهیم. هنوز برنامه نداده‌ام.

* توفیقی خدمت در دانشگاه را ترجیح می‌دهد

جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم در دولت یازدهم نیز گفت: نام من در بین گزینه‌های پیشنهادی نیست و هیچ پیشنهادی هم به من نشده است.

وی افزود: من پیشنهادی برای وزارت علوم نداشته‌ام و قصدی هم برای وزیر شدن ندارم، در دانشگاه در خدمت دانشگاهیان هستم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب