۰
 
کد مطلب: 80369 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۰
۲۶۳۸ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی به مردم آذربایجان شرقی پرداخت شد‌
 
 
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان شرقی گفت: در قالب طرح‌های مختلف ۲۶۳۸ میلیارد ریال تسهیلات کارآفرینی به مردم آذربایجان شرقی پرداخت شده است.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، علیرضا آخوندزادهبا عنوان اینکه این صندوق حامی مالی توسعه و تثبیت کار و اشتغال است اظهار کرد: به نظر بنده در اشتغال و البته در واحدهای تولیدی خانگی و گروهی که صندوق حامی و پشتیبان آن‌هاست باید در مواقع بروز مشکل مشاوره فنی ارائه شود تا موجب دلسردی نشده و خط تولید از کار نیفتد.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم واحدهای تولیدی گروهی و خانگی موفق داشته و پیشرفت چشمگیر و شایسته مشاهده شود باید آموزش‌های لازم از سوی مسئولان به دست‌اندرکاران اشتغال و تولید ارائه شود افزود: این واحدهای نوپا را در مرحله بعدی باید هدایت و راهنمایی کنیم در غیر آن نتیجه منفی خواهد داشت.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی با بیان اینکه، تفاهم‌نامه‌های استانی را با واحدهای تعاونی، روستایی، اتحادیه‌ها و تولیدات فرش و صنایع‌دستی افزایش داده‌ایم گفت: صندوق کارآفرینی امید از سال ۹۳ تا به‌حال بیش از ۹۸ میلیارد ریال برای توسعه مشاغل خانگی، ۷۰۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خوداشتغالی، ۲۲۳ میلیارد ریال برای پشتیبانی کارفرمایی، ۲۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای تسهیلات ازدواج و ۹۷۷ میلیارد، ۶۵۰ میلیون ریال برای حمایت از بازسازی مناطق زلزله‌زدگان منطقه ارسباران و ۴۲۶ میلیارد ریال به سایر نیازهای مردمی پرداخت کرده است.

وی افزود: اگر موارد خوداشتغالی، خانگی، واحدهای فعال‌شده و توسعه‌هایی که در تولیدات به‌ویژه صنایع‌دستی چرم، سرامیک، چوب و … بر آن بیفزاییم می‌توان گفت که صندوق کارآفرینی آذربایجان شرقی حرف‌هایی برای گفتن در زمینه اشتغالزایی دارد.

آخوندزاده در ادامه با اشاره به ابلاغ اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی گفت: تقریباً برای هرماه بیش از ۲۵ میلیارد ریال منظور شده است تا در جهت اشتغال، ازدواج و کارآفرینی به متقاضیان ارائه شود.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود، در تمام شهرستان‌ها با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی حوزه اشتغال‌زایی، «کاروان کسب‌وکار» جهت تسریع و صدور مجوزهای لازم و راه‌اندازی اشتغال موردنظر ایجاد شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان شرقی افزود: از اهداف صندوق در سال ۹۵ و ۹۶ طرح “یک روستا، یک محصول” با استراتژی روستای بدون بیکار باید محقق شود.

آخوندزاده با تاکید بر اینکه اجرای طرح بوم گردی و ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه‌های گردشگری در استان از اهداف دیگر صندوق کارآفرینی امید است، گفت: براساس برنامه‌های ریاست جمهوری، در سال‌های اخیر اشتغال بالایی در حوزه گردشگری باید ایجاد شود.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب