۰
 
امام جمعه تبریز مطرح کرد

هشدار نسبت به هجوم نرم فرهنگی دشمنان

کد مطلب: 79323 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
هشدار نسبت به هجوم نرم فرهنگی دشمنان
 
 
امام جمعه تبریز به هجوم نرم فرهنگی دشمنان در این برهه از زمان اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر دشمنان به طرق مختلف و همه جانبه می‌خواهند بر کودکان و نوجوانان‌ ما هجوم آورده و به اهداف شوم خود نایل آیند.

به گزارش میانا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم  صبح امروز در دیدار جمعی از پرسنل و مسؤولان کانون زبان ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اعضای آن، با بیان اینکه نوجوانان و جوانان امیدهای کشورمان می‌باشند، اظهار داشت: همواره به تربیت نسل‌های آینده بکوشیم چرا که ایران اسلامی از آن این کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی نیز بر ۲ مقوله جوانان و نیز افکار آنان تاکید و توجه ویژه دارند،  افزود: برای مخاطبین و سرمایه‌های انسانی کانون که با ارزش‌ترین و تاثیرگذار‌ترین اقشار جامعه هستند هر کاری که از دستمان برآید انجام خواهیم داد.

امام جمعه تبریز در ادامه بیان داشت: تمام تلاش خود را جهت به عضویت در آوردن کانون پرورش فکری در «شورای فرهنگ عمومی » خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی کار مربیان کانون را از پراهمیت‌‌ترین امور برشمرد و اذعان داشت: مربیان دارای پاداش معنوی بوده چرا که برای ارتقای علمی، فرهنگی و تحصیلی کودکان و نوجوانان به‌ویژه در پرورش معنویات کودکان نقش بسزا ایفا می‌کنند.

 آل‌هاشم به هجوم نرم فرهنگی دشمنان در این برهه از زمان اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر دشمنان به طرق مختلف و همه جانبه می‌خواهند بر کودکان و نوجوانان‌ ما هجوم آورده و به اهداف شوم خود نایل آیند.

 وی اظهار داشت: بر همین اساس ما باید کودکان را از این خطرات بزرگ مصون داریم و با اتخاذ برنامه‌های نو و مدرن بتوانیم در این راستا کودکان را راهنمایی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید به پرورش و ارتقا بعد قرآنی کودکان در راستای حفظ قرآن بیافزائیم.

۲۵۱ هزار جلد کتاب تخصصی برای کودکان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی گفت: هدف مهم کانون ایجاد امکانات و فضایی مناسب برای رشد وشکوفایی و معرفی استعداد‌های کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی است.

هادی یوسف‌زاده ادامه داد: در سال ۹۵، بیش از ۴۲۰ هزار و ۷۹۰ نفر از فعالیت‌های کانون در استان بهره‌مند شده و نزدیک به ۲۷ هزار و ۹۸۸ فعالیت فرهنگی هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان اجرا شده است و در حال حاضر نیز بیش از ۲۵۱ هزار و ۴۵ جلد کتاب تخصصی برای کودکان و نوجوانان در مراکز کانون استان موجود است که به صورت امانت در اختیار اعضای این مراکز قرار می‌گیرد تا گامی‌هایی مهم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی برداشته شود.

 وی افزود: برای اولین بار طرح توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سال ۹۵ در قالب فعالیت‌های متنوع فرهنگی هنری و ادبی برگزار و در قالب جشنواره‌ای از برگزیدگان و مروجان کودک و نوجوان در موضوع نماز تجلیل شد و امسال نیز دومین دوره این طرح در حال برگزاری است.

یوسف‌زاده اظهار داشت: مجموع فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سبب گردید تا این اداره کل در سال ۹۵ به عنوان دستگاه‌ها برتر در زمینه اوقات فراغت ویژه کودکان و نوجوانان انتخاب و معرفی شود.

وی توجه به حفظ و تحکیم بنیاد خانواده که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده در برنامه‌ریزی‌های کانون نقش مهمی دارد و در همین راستا برنامه‌های آموزشی در موضوعات مرتبط برای خانواده‌ها در مراکز فرهنگی هنری کانون برگزار می‌شود.

یوسف‌زاده تصریح کرد: افزایش ۳ کتابخانه سیار شهری و روستایی و یک کتابخانه پستی و خرید و تجهیز اولین کامیون نمایش سیار در استان از جمله دستاوردهای کانون استان در سال گذشته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان در ادامه گفت: در راستای عمل به فرمایشات مقام عظمای ولایت در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی برای نخستین بار در سال گذشته ۱۰ مرکز عرضه و توزیع محصولات فرهنگی کانون اعم از کتاب، سرگرمی و بازی‌های فکری و نوشت افزار اسلامی، ایرانی که مسؤولیت آن مطابق قانون بر عهده شورای نظارت براسباب بازی در کانون می‌باشد تولید و توزیع می‌شود در سطح استان راه‌اندازی شده است.

یوسف‌زاده تاکید کرد: افتخار بزرگ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این است که همواره مورد عنایات ویژه مقام معظم رهبری بوده و با همه وجود تلاش دارد تا گام‌هایی ارزشمند در راستای رفع دغدغه‌های معظم‌له در زمینه فعالیت‌های فرهنگی هنری و ادبی به ویژه در حوزه کتاب و نهضت مطالعه مفید و خدمت سازنده به کودکان و نوجوانان در همه زمینه‌ها و نیز تولید و نظارت بر توزیع اسباب‌بازی‌های مناسب بردارد.

مدیرکل کانون استان کانون پرورش فکری کودکان با ذکر این نکته که کانون زبان به عنوان تنها مرکز معتبر دولتی آموزش زبان‌های خارجی از زیر مجموعه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است افزود: این مجموعه با وجود مدرسان و کادر اداری توانمند و با تجریه و با دارا بودن ۱۷ مرکز آموزشی در استان برای بیش از ۱۷ هزار زبان‌آموز در رشته‌های انگلیسی عربی فرانسه و آلمانی ارائه خدمات آموزشی می‌نماید که خوشبختانه با اعتماد و رضایت شهروندان محترم همراه می‌باشد.

وی افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های کانون نشان دهنده آن است که کانون سنگری فرهنگی برای مبارزه با جنگ‌نرم دشمنان و مصون سازی کودکان و نوجوانان در برابر هجمه‌های بیگانگان، تحقق عدالت فرهنگی است.

از این رو، از محضر حضرتعالی تقاضامندیم ترتیبی اتخاذ فرمایید تا این اداره کل با عضویت در شورای فرهنگ عمومی استان بتواند ظرفیت‌های خود را در راستای اهداف شورا را بیش‌از‌پیش محقق کند.

در پایان مدیر کل کانون از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دعوت به عمل آورد تا از مجتمع کانون تبریز و فعالیت‌های آن بازدید به عمل بیاورند که مورد استقبال قرار گرفت.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب