۰
 
کد مطلب: 78922 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
بهترین رژیم غذایی ضد سرطان/اینفوگرافیک
 
 
رژیم غذایی یکی از عوامل تأثیرگذار‌ در پیشگیری یا ابتلا به سرطان محسوب می‌شود.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، رژیم غذایی یکی از عوامل تاثیرگذار در پیشگیری یا ابتلا به سرطان محسوب می‌شود برخی مواد غذایی از ویژگی‌های ضد سرطانی برخوردار هستند و با استفاده از آنها می‌توانید یک رژیم غذایی ضد سرطان را شکل دهید توصیه‌هایی مختلفی برای هر چه سالم تر ساختن رژیم غذایی وجود دارند.

 این توصیه‌ها به پیشگیری از سرطان نیز کمک می‌کنند و بر پایه مواد غذایی تازه، فصلی و محلی شکل گرفته‌اند که حتی الامکان باید ارگانیک باشد، میوه‌ها و سبزیجات خام، مغزهای خوراکی و غلات کامل در اولویت قرار دارند همچنین شما می‌توانید حبوبات، گیاهان دارویی معطر، ادویه‌ها و روغن زیتون را اضافه کنید، سومین چیزی که می‌توانید به رژیم غذایی اضافه کنید تخم‌مرغ و ماهی است.

بهترین رژیم غذایی ضد سرطان

به خاطر داشته باشید که شما به طور معمول در تماس با مواد سرطان‌زا قرار دارید که از آن جمله می‌توان به آلودگی‌های زیست محیطی، برخی پلاستیک‌ها یا تفلون، و بنزوپیرین‌ در تنباکو اشاره کرد با این همه، شما می‌توانید احتمال ابتلا به سرطان را با ورزش روزانه به مدت حداقل ۳۰ دقیقه کاهش دهید. همچنین باید از شر استرس و سبک زندگی بی تحرک خلاص شوید در نهایت، شما باید به طور مرتب مواد غذایی زیر را مصرف کنید:

بروکلی

همانند دیگر اعضای خانواده سبزیجات چلیپایی ( از جمله کلم و کلم بروکسل)، بروکلی از ویژگی‌های ضد سرطانی بهره می‌برد. مصرف این سبزی‌ برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان‌های پستان، روده بزرگ، ریه، مثانه و پروستات توصیه می‌شود.

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان قدرتمندی به نام EGCG است این آنتی اکسیدان آسیب در سطح ژنتیکی و همچنین شکل‌گیری تومورها را متوقف می‌کند بهتر است چای سبز را جایگزین قهوه یا چای سیاه کنید نوشیدن چای سبز احتمال ابتلا به سرطان‌های روده بزرگ، مثانه و معده را کاهش می‌دهد.

سیر

بوی قوی و خاص سیر از دو ترکیب ضد سرطان در این گیاه که البته ویژگی ضد عفونی کننده نیز دارند، ناشی می‌شود. برای کسب بهترین نتیجه مصرف سیر خام طی وعده غذایی صبحانه توصیه می‌شود. در این خانواده از موادغذایی‌ها گزینه‌های دیگری مانند پیاز، تره فرنگی و پیازچه نیز حضور دارند. آنها به پیشگیری از ابتلا به سرطان‌های گلو، دهان، معده، و روده بزرگ کمک می‌کنند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب