۰
 
کد مطلب: 78880 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
عرضه گوشت در شهرها و بخشهای شهرستان میانه از طریق کشتارگاه صنعتی
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر عرضه گوشت در سطح شهرها و بخشهای شهرستان از طریق کشتارگاه صنعتی تاکید کرده گفت: طبق ابلاغیه استان، گوشت باید به مدت 72 ساعت در سردخانه بماند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حمید شکری در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان میانه با اشاره به اینکه بحث تب کریمه کنگو در سطح کشور مطرح می باشد، افزود: برای پیشگیری از شیوع این بیماری در شهرستان میانه، عرضه زنده طیور به غیر از پرنده های زینتی باید متوقف و از سطح پرنده فروشیها جمع آوری شده و بعد از کشتار به دست مردم برسد.

 

 

فرماندار ویژه میانه خواستار تلاش برای افزایش آگاهی مردم در مقابله با بیماری‌ها به ویژه بیماری تب کریمه کنگو شده گفت: برای پیشگیری و کنترل بیماری تب کریمه کنگو باید نظارت بر کشتارگاه ها و مراکز عرضه گوشت افزایش یابد و مردم با راه های پیشگیری از بروز آن آشنا شوند.

 

 

وی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون با توجه به تمهیدات اندیشیده شده موردی در شهرستان میانه گزارش نشده که مبتلا به این بیماری باشد.

 

 

شکری با اشاره  بر ضرورت ممنوعیت عرضه زنده دام و طیور به خاطر مسائل بهداشتی، خواستار ورود دامپزشکی، بهداشت و درمان، سد معبر و در موارد لزوم نیروی انتظامی برای جمع آوری عرضه زده دام وطیور شده گفت: جمع آوری جگر پزیها ضرورت مهمی است  زیرا نفوذ بیماری به جگر به علت عدم پخت مطلوب آن راحت تر است که با متولی گری شبکه بهداشت و درمان  و همکاری و تعامل شهرداری، دامپزشکی و نیروی انتظامی باید به جمع آوری آنها اقدام کرد.

 

 

فرماندار ویژه میانه متولی جمع آوری طیور زنده را دامپزشکی خواده گفت: بهداشت از موضع خود و نیروی انتظامی نیز به لحاظ نیاز می توانند در این حوزه ورود کنند.

 

 

شکری خواستار تشکیل اکیپی با حکم دادستانی در راستای جمع آوری طیور همچون جگر پزیها شده، خواستار رعایت جدی اصول بهداشتی در واحدهای دامداری و کشتارگاه‌های دام به عنوان مهمترین پیش نیازهای اصلی در حوزه پیشگری و کنترل  بیماری تب کریمه کنگو شده  افزود: همه دستگاه‌ها ملزم به همکاری برای سلامت بخشی به مردم هستند و باید از همه امکانات خود برای پیشگیری از شیوع بیماری در شهرستان استفاده کنند.

 

 

وی در ادامه، اطلاع رسانی شفاف به مردم در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری در سطح جامعه را مهم خوانده گفت: مردم باید در هنگام خرید گوشت به نکات مورد تایید دامپزشکی توجه کنند.شکری آگاه سازی روستائیان و دامداران از بیماری تب کریمه کنگو و مقابله با کشتار غیرمجاز دام در روستاها را از وظایف اصلی بخشداران، دهیاران و  اعضای شوراهای اسلامی عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب