۰
 
کد مطلب: 78411 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
حمله تروریستی تهران ناشی از ضعف و استیصال دشمنان در تحولات منطقه است/مسوولان کشور هدف خود را راضی کردن قدرت های مستکبر قرار ندهند/امام میراث فرهنگی نیست و تفکر و راه امام زنده است
 
 
امام جمعه تبریز گفت: حمله تروریستی تهران به خاطر عصبانیت دشمن از شکست در عراق و سوریه بوده و در اراده و آرمان مردم تاثیری نخواهد گذاشت.

به گزارش میانا به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی(ٰه) این شهر، با خیرمقدم به حضور آیت الله حائری شیرازی در تبریز اظهار کرد: در این هفته شاهد دو اقدام تروریستی در تهران بودیم که این اقدام‌ها ناشی از ضعف و استیصال دشمنان نظام مقدس اسلامی در تحولات منطقه است.

وی با بیان اینکه نبرد با داعش در سوریه و عراق تسریع شده است، گفت: در آینده نزدیک شاهد نابودی این گروهک تروریستی در عراق و سوریه خواهیم بود.

عربستان با پشتیبانی از تروریست‌ها به‌دنبال جبران شکست‌های است

امام جمعه تبریز به ادامه مقاومت مردم یمن در برابر تجاوزات عربستان اشاره کرد و افزود: یمن با وجود مشکل شیوع بیماری وبا همچنان در برابر عربستان ایستاده و آنها را عصبانی کرده و عربستان با پشتیبانی از تروریست‌ها در یمن و تهران می‌خواهد شکست خود را جبران کند.

وی با تاکید به اینکه ملت ایران در طول ۳۸ سال گذشته که با بحران‌های متفاوت روبه‌رو بوده و اکنون آبدیده شده است، افزود: ملت ایران هیچ هراسی از آنها نداشته و با اتحاد و همدلی در کنار یکدیگر خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی  با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی بدانند ملت با همدلی ایستاده است و تا پای جان از مظلومین دفاع خواهد کرد، افزود: این ملت هیچگاه پشت همدیگر را خالی نمی‌کنند و به فکر همه مردم مسلمان و مظلومین خواهند بود.

وی به فرازهای اخیر از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص وحدت بین مسوولان در کشور اشاره کرد و گفت: از تمام مسوولان در هر رده توصیه می‌کنیم به ندای رهبرمان لبیک گفته و همه یک دل با هم باشند و از هر گلویی صداهای مختلف در نیاید.

امام جمعه تبریز به بخش دیگری از سخنان و تاکیدات مقام عظمای ولایت اشاره کرد و افزود: انقلابی‌گری از جمله توصیه‌های ایشان است و انقلابی‌گری یعنی دلسوزی برای انقلاب باشد و جبهه گرفتن برای خود در جهت منافع نباشد.

امام جمعه تبریز با اشاره به دیدار ترامپ با سران عربستان گفت: با رقص شمشیر مانند دیوانه‌ها رقص می‌کنند ولی ۴۱ میلیون رای ایران را مسخره می‌کنند و دم از حقوق بشر می‌زنند ولی خود ذره ای بویی از حقوق بشر نبرده‌اند.

وی ادامه داد: فرمایش دیگر مقام معظم رهبری تاکید فراوان به عدم تحریف سخنان امام خمینی(ره) است که همیشه باید روحیه بزرگ یادآور شود و سخنان ایشان در بین جامعه تبیین شود.

آل‌هاشم متذکر شد: نباید به امام به عنوان میراث فرهنگی نگاه شود و بدانیم شاید جسم امام خمینی (ره) با ما نباشد ولی راه و سخنان امام با ما است و توسط رهبر فرزانه و پشتیبانی مردم ادامه داشته و خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ترویج اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: در این راستا، ۲۹ خرداد را روز صنایع دستی نامگذاری کردند.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته محیط زیست افزود: خداوند در قرآن کریم اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی را ذکر کرده‌اند و حتی آیه‌ای در خصوص اهمیت آن در قرآن کریم وجود دارد.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: اولین مایه حیات آب بوده و حیات را به ارزش و مراقبت از آن وا داشته است و سپس خاک مهم‌ترین منابع طبیعی عنوان شده، که سجده‌گاه انسان است.

وی افزود: هوا نیز از جمله منابع بزرگ است که از مضرات آلودگی هوا مسمومیت گیاهان، ایجاد بیماری‌های قلبی و تنفسی، عصبانیت، از بین رفتن جنگل‌ها و مراتع، از بین رفتن کودکان و سالمندان و غیره است.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به اینکه لباس تقوا انسان را به سوی خداوند سوق می‌دهد، افزود: انسانی که در سمت نماز و  روزه بوده از برکات لباس تقوا است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به انسان‌های کریم، از لطف خود مژده داده است، گفت: ارزش و جایگاه افراد کریم به قدری زیاد است که خداوند می‌خواهد آنها تعلیم یابند و ادامه دهنده کرامت شوند.

وی خاطرنشان کرد: در آیات شریفه زیادی تاکید به دوست گرفتن افراد خیر و کریم است.

حجت الاسلام آل‌هاشم با تاکید به اینکه بهترین فرد کسی است که با کرامت خود در جامعه شناخته شود، گفت: باید در ذات افراد کرامت باشد تا بتواند فرد کریمی شود و مورد عنایت خداوند قرار گیرد.

وی با یادآوری اینکه ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) روز کرامت، اطعام نامگذاری شده است، افزود: از برادران و خواهران خیر که در جشن گلریزان شرکت کرده‌اند تشکر می‌کنم که دست به چنین اقدام خالص و زیبایی انجام داده‌اند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب