۰
 
کد مطلب: 77955 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
رافت اسلامی تنها شامل کسانی است که حرمت جامعه اسلامی را حفظ کنند
 
 
امام جمعه میانه گفت: رافت و رحمت اسلامی تنها شامل کسانی می شود که حرمت جامعه اسلامی را حفظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله محمدی در جلسه امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان میانه گفت: اگر کسی در خفا خطایی کرده رافت و رحمت اسلامی شامل حال او می شود اما این رافت شامل کسانی که به صورت جمعی و علنی در جامعه به فشاد و فحشاء مشغول بوده و مست و عریان به عربده کشی می پردازند نمی شود و باید به جزای عمل خود برسند که از مسئولین مربوطه درخواست داریم تا جلوی منکر علنی را گرفته و با قاطعیت و قوت تمام برخورد کنند.

وی به انجام اموری در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر پرداخته گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بودجه خاصی ندارد که در آذربایجان غربی نیروی انتظامی ماهانه مبلغی به حساب این ستاد برای کارهای تبلیغی پرداخت می کرد اما در شهرستان میانه سپاه متولی این کار بوده و از ستاد امر به معروف و نهی از منکر حمایت می کند.

حجت الاسلام محمدی فضاسازی ماه مبارک رمضان با مطرح کردن نوشته ها و وروایتهای خاص روزه داری حتی از زبان دانشمندان خارجی را یکی از بهترین راههای احیای فریضه امر به معروف خوانده گفت: به طور مثال معرفی کتاب دانشمند بزرگ روسی به نام روزه درمانی یا نوشته ها و روایات  دیگر دانشمندان که به فواید روزه داری پرداخته اند می تواند در جلب و  جذب انسان به طرف روزه داری کمک کند.

وی به فرمایش امام (ره) که سفارش به امر به معروف کرده اند یعنی حکم داده اند و سفارش مقام معظم رهبری که  در حوزه امر به معروف و نهی از منکر،  زاید بر گفتار را بر عهده نیروی انتظامی دانسته اند  گفت: این فرمایشات نشان از تحکم در برخورد با کسانی است که فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نادیده گرفته و ارزشی بر این دو مهم قائل نیستند.

امام جمعه میانه در ادامه  فضاسازی مناسب از جمله نصب بنرهایی کوچک در مراکز و میادین اصلی شهر و بازار درباره این دو فریضه مهم و آثار آن  را  از دیگر کارهایی عنوان نمود که دارای اثر گذاری بیشتر است.
وی همچنین از قوه قضائیه خواست تا قاضی معینی در دادگستری برای دفاع از عاملین به معروف و نهی از منکر در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام محمدی به حضور فیزیکی جوانان بسیجی که در دانشگاهها و پایگاهها فعال هستند در راستای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب