۱
 
کد مطلب: 76551 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۰
داغ فراموشی بر دل تنها پارک جنگلی شهر میانه/ از تبدیل شدن به زباله دانی تا حیف و میل بیت المال+تصاویر
 
 
پارک جنگلی شهر میانه چندان شباهتی به یک پارک جنگلی ندارد زیرا به لطف بی توجهی برخی شهروندان نه دست نخورده است و بی توجهی مسئولان در حفظ و نگهداری این پارک کاملا مشهود است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی میانا، پارک جنگلی میانه با وسعتی زیاد و نامی بزرگ هیچ‌ گونه استفاده‌ ای برای صنعت گردشگری شهر میانه نداشته و متاسفانه ارائه خدمات در این پارک متوقف شده است.

 

 

در حالی که طبق مصوبه شورای شهر، شهرداری میانه از تیر ماه ۹۴ موظف شده بود تا با تمام امکانات موجود با هماهنگی اداره منابع طبیعی اقدام جدی و عملی در پارک جنگلی معمول و نتیجه اقدامات معموله را به فرمانداری محترم و شورای اسلامی شهر اعلام دارد.

 

 

اما متاسفانه همانطور که تصاویر گویاست نه تنها وضعیت پارگ جنگلی بهبود نیافته بلکه در سایه نبود نظارت با چرای بی رویه گوسفندان اندک پوشش گیاهی این به پارک در حال نابود و این مکان تبدیل به زباله دانی و پس مانده مواد خوراکی مراجعه کنندگان به این فضای سبز شده است.

 

 

این پارک ، فضای زیبا، دلنشین و بکر داشته و شبها با زیر چتر قرار دادن شهر میانه طبیعت زیبایی های وصف ناپذیری را به مسافران و گردشگران مهیا می کند، اما نبود بسیاری از زیرساختهای اولیه این پارک را در برزخ نابودی قرار داده است.

این پارک که  حتی مأمن گاه و زیارتگاه چند تن از شهدای گرانقدر گمنام دفاع مقدس نیز هست ، زیبای های وصف ناپذیری داشته که این زیبای ها به دلایل نداشتن مدیریت صحیح و کارآمد در حال فراموشی است.

هر چند که  در آخرین روزهای تصدی دولت یازدهم،  مسئولین در صدد انعکاس عملکرد خود هستند آمار پروژه های کلنگ زنی و آمار دهی اعتبارات رو به افزایش است، دوست داران طبیعت خواهان و شهروندان میانه ای این موضوع را از مسئولین شهر طلب دارند که آیا در مدت این ۴ سال عمر دولت چه نظارت و اقداماتی در خصوص احیای فضای سبز این محوطه زیبا انجام گرفت تا لاعقل بتوان درد های گهنه این پارک را تسکین دهد.

انتهای پیام/

 
 
 
 
  1. ناشناس گفت:

    مهم نیست. عوضش امنیت داریم

نظر شما در مورد این مطلب