۰
 
کد مطلب: 75568 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
انتخابات ۸۸ درس عبرتی برای انتخابات پیش رو می باشد/وظیفه همه کاندیداها تبعیت از قانون است
 
 
حجت الاسلام محمدی امام جمعه میانه با تاکید بر لزوم تمکین کاندیدهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا از قانون، افزود: انتخابات 88 بایستی درس عبرتی برای همگان باشد تا بار دیگر اسیر فتنه و توطئه های دشمنان قرار نگیریم.

به گزارش پایگاه خبری _تحلیلی میانا، امام جمعه میانه در خطبه های نماز امروز جمعه ۲۵ فروردین بر لزوم تمکین کاندیداها از قانون اساسی در پیش از انتخابات و بعد از آن و پرهیز از دروغ و غیبت در فعالیت های تبلیغاتی تاکید کرد و افزود: هیات های اجرایی و نظارت در  عرصه انتخابات نقش مهم و حساسی داشته و می بایست در احقاق حق افراد بی طرفانه و نسبت به بررسی صلاحیت اشخاص دقیق و موشکافانه عمل کنند.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین محمدی بر نقش مساجد و حوزهای علمیه در آگاه سازی افراد و گسترش دین مداری در  اشاره کرد و افزود: قوام دین اسلام بر عهده روحانیت است و می بایست جایگاه و منزلت آن در جامعه حفظ شود.

 

 

خطیب جمعه میانه، روحانیت را به عنوان متخصص حوزه دین در جامعه خطاب کرد و بر لزوم سرمایه گذاری در راستای تربیت افراد متعهد و انقلابی در حوزه و دانشگاه به منظور حفظ ارزش ها و آرمان های مقدس دین مبین اسلام و انقلاب تاکید کرد.

 

 

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات با نیت تثبیت نظام اسلامی اجر و پاداش خاصی در نزد پرودگار متعال دارد، اظهار داشت: انتخابات در ایران مظهر دموکراسی دینی و مردم سالاری است.

 

 

محمدی همچنین بر لزوم عبرت گیری از اتفاقات تلخ عرصه انتخابات در سالیان گذشته از جمله فتنه ۸۸ با پشتیبانی غرب تاکید کرد و افزود: تضعیف قدرت و عظمت نظام اسلامی و حضور و مشارکت مردم از جمله اهداف شوم دشمنان است.

 

 

امام جمعه میانه با اشاره به اینکه رقابت در انتخابات باید حول خدمت به مردم باشد نه ستیزه جویی، خاطرنشان کرد: حرکت عملی و موثر در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد) در راستای از میان برداشت ولنگاری فرهنگی و اقتصادی به عنوان نقص و ضعف حاکمیت باید در اولویت برنامه های مسوولین قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب