۰
 
کد مطلب: 75473 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۸
انتقاد شدید رسانه‌های مصر از امیر قطر/ تمیم به دنبال تیره کردن روابط مصر با اتیوپی است
 
 
برخی رسانه‌های مصر با اشاره به سفر امیر قطر به اتیوپی، آن را اقدامی مشکوک و در راستای تیره کردن روابط مصر و اتیوپی برشمردند.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، بسیاری از رسانه های مصری از جمله روزنامه الیوم السابع با انتقاد شدید از سفر شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به اتیوپی آن را سفری مشکوک و به هدف تیره کردن روابط مصر و اتیوپی برشمردند.

الیوم السابع با انتشار گزارشی تحت عنوان «جزییات سفر مشکوک تمیم به اتیوپی» نوشت: قطر و امیر این کشور حامی نخست گروههای تروریستی مسلح در خاورمیانه، تلاش های نافرجام خود را برای ضربه زدن به امنیت ملی مصر ادامه می دهند و از هر مناسبتی برای عملی کردن هدف خود بهره برداری می کنند.

تلاش قطر برای تیره کردن روابط مصر با سودان و قطر

به نوشته این روزنامه، دوحه گاه از طریق به بازی گرفتن پرونده سودان در صدد ایجاد بی ثباتی در روابط قاهره و خارطوم برمی آید و اکنون نیز در تلاش برای تیره کردن روابط مصر و اتیوپی است.

الیوم السابع ادامه داد: تمیم عصر دوشنبه در سفری دو روزه وارد اتیوپی شد که نخستین سفر او به این کشور از زمان رسیدن به قدرت در سال ۲۰۱۳ به شمار می آید.

این روزنامه نوشت: امیر قطر را در این سفر تعدادی از وزیران از جمله وزیر خارجه و وزیر حمله و نقل همراهی می کنند.

الیوم السابع تاکید کرد، سفر تمیم در چارچوب دستور کار قطر و طرح های جایگزین آن علیه مصر و امت عرب جا دارد و این کشور از مدتها قبل به دنبال نابودی کشورهای عربی و امنیت ملی آنان است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب