۰
 
کد مطلب: 74406 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
روسیه ۱۵۰ کارشناس خنثی سازی مین به تدمر سوریه اعزام کرد
 
 
خبرگزاری های روسیه از اعزام بیش از ۱۵۰ کارشناس خنثی سازی مین به سوریه خبر دادند.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از رویترز، خبرگزاری های روسی امروز پنجشنبه به نقل از وزارت دفاع این کشور اعلام کردند که بیش از ۱۵۰۰ کارشناس روسی خنثی سازی مین وارد سوریه شده‌اند تا برای از بین بردن مین های شهر تدمر کمک کنند.

تدمر راه ارتباطی بین مرکز و شرق سوریه به شمار می آید زیرا در فاصله ۱۳۵ کیلومتری حمص در شرق سوریه و ۲۰۰ کیلومتری دمشق قرار دارد و با شهر رقه ۱۴۵ و با دیرالزور ۱۹۰ کیلومتر فاصله دارد.

 ارتش سوریه در دسامبر ۲۰۱۶ و در پی حمله شدید داعش به تدمر از این شهر خارج شد در نتیجه داعش در سه ماه گذشته ضمن اشغال مجدد این شهر به جنایت هایی علیه اهالی آن و نیز تخریب آثار تاریخی آن پرداخت تا جایی که در اقدامی جنایتکارانه ۴۰۰ نفر از اهالی تدمر را که بیشتر آنان کودکان ، زنان و سالخوردگان بودند،به قتل رساند.

اکنون با آزادسازی تدمر که حد فاصل مرزهای سوریه با عراق است و در فاصله ۱۴۰ کیلومتری مرز قرار دارد، یک نقطه راهبردی مهم در اختیار نیروهای ارتش سوریه قارر گرفته است و راه پیشروی آنان به سمت شمال یعنی شهر رقه یکی از مهم ترین مراکز استقرار داعش در سوریه و نیز دیرالزور در شمال شرق فراهم شده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب