۰
 
کد مطلب: 74345 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷
فرمانده انتظامی هشترود: چهارشنبه سوری بی خطر نشان از فرهنگ بالای مردم است/ مسئول اورژانس ۱۱۵ : گزارش خاصی نداشتیم
 
 
هر سال در آئین چهارشنبه سوری با اخبار ناگواری از حوادث در سراسر کشور مواجه می شویم اما خوشبختانه در هشترود چنین اخباری شنیده نمی شود.

به گزارش میانا به نقل از پیک هشترود، چهارشنبه سوری آئینی سنتی که مردم در این روز با روشن کردن آتش این سنت دیرینه را به جا می آورند. اما جدا از خاطرات خوب این روز همه ساله شاهد اخبار ناگوارکننده ای از حوادث جبران ناپذیر این روز مخصوصا در بین جوانان هستیم.

سوختگی های شدید، نقص عضو و حتی مرگ تنها بخشی از حوادثی است که به سراغ افرادی می رود که از مواد محترقه غیر مجاز استفاده می کنند.

اما خوشبختانه مردم با فرهنگ هشترود همواره آگاهانه حرکت کرده و چنین حوادثی در این شب شنیده نمی شود.

چهارشنبه سوری بی خطر نشان از فرهنگ بالای مردم است

سرهنگ محمدتقی سلطانی فرمانده نیروی انتظامی هشترود با تقدیر از مردم هشترود گفت: مردم فهیم هشترود همواره در کنار پلیس بوده و هشدارهای آنها را گوش داده اند و در آئین چهارشنبه سوری نه تنها امسال بلکه در سالهای قبل نیز موارد خاصی مشاهده نشده است.

وی افزود: همکاری مردم و فرهنگ بالای آنها باعث شد تا چهارشنبه سوری بی خطری در هشترود داشته باشیم اگرچه در این زمینه ۵۵۰ هزار عدد مواد محترقه غیرقانونی نیز کشف و ضبط شدند.

سید جواد موسوی مسئول اورژانس ۱۱۵ هشترود نیز گفت: شب گذشته حادثه خاصی به جهت مراسم چهارشنبه سوری گزارش نشده و این باعث خوشحالی است.

آنچه که می توان از این گزارش نتیجه گرفت به واقع مردم هشترود در این شب واقعا بدنبال اجرای این آئین سنتی به شیوه سالم بودند و قصد مزاحمتی برای دیگران نداشتند.

کمبود خلاقیت و نوآوری در مدیریت شهری

و نکته آخر اینکه در این سال ها همواره پیشنهاد شده که مسئولان فرهنگی از جمله شهرداری و شورای شهر می توانستند با تدارک یک محل امن و برگزاری یک جشنواره ساده این شب را به یک شب بیادماندنی تبدیل کنند اما همه ساله این نوع برنامه ها توجهی به آنها نمی شود و ما نیز باید هر سال بیشتر از قبل به کمبود عنصر خلاقیت و نوآوری در مدیریت شهری حسرت بخوریم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب