۰
 
کد مطلب: 74312 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۶
اردوغان خطاب به ترکیه‌ای‌های ساکن اروپا: در انتخابات شرکت نکنید!
 
 
بدنبال اختلافات شدید آنکارا و کشورهای اروپایی، رئیس‌جمهور ترکیه از اتباع این کشور در اروپا خواست از شرکت انتخابات‌ این قاره خودداری کنند.

به گزارش میانا، باشگاه خبرنگاران به نقل از العالم، رئیس جمهور ترکیه گفت که نخواهد گذاشت بحران دیپلماتیک آنکارا با آمستردام فقط با یک عذرخواهی تمام شود و تهدید کرد که مجازات تازه‌ای ضد هلند وضع خواهد کرد.

“رجب طیب اردوغان”، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان، را به پیوستن به هجمۀ ضدترکیه متهم کرد و گفت: “مرکل، (در چگونگی تعامل با ترک تبارهای آلمان) تفاوتی با هلند ندارد.

رئیس جمهور ترکیه سپس از ترک تبارهای ساکن در خارج از ترکیه خواست در انتخابات آینده، از رأی دادن به “دولت‌ها و شخصیت‌های نژادپرست” در این کشورها خودداری کنند.

اردوغان، زمانی این درخواست را از ترک تبارهای خارج از کشور مطرح کرد که انتخابات پارلمان هلند، امروز (چهارشنبۀ) برگزار خواهد شد و در حال حاضر، نظرسنجی ها، حاکی از پیش افتادن محافظه کاران تندرو به ویژه حزب آزادی است که رویکردی ضداسلامی دارد و رئیس این حزب، خیرت فیلدرز، اسلام‌ستیز معروف هلندی است که خواهان خروج این کشور از اتحادیه اروپاست.

علاوه بر این، انتخابات فرانسه و آلمان نیز در سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.

تنش میان آلمان و هلند پس از آن بالا گرفت که مقامات هلند، به هواپیمای حامل “مولود چاووش اوغلو” وزیر خارجۀ ترکیه، اجازه فرود در روتردام را ندادند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب