۰
 
کد مطلب: 74199 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۷
خودکفایی در حوزه کشاورزی سبب غلبه بر دشمنان جبهه اقتصادی است
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: خودکفایی در حوزه کشاورزی سبب غلبه بر دشمنان جبهه اقتصادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حمید شکری در مراسم تحویل ماشین آلات کشاورزی به تعداد ۲۵۴ دستگاه، با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات خط مکانیزاسیون کشاورزی به کشاورزان شهرستان میانه که شامل ۹۱ تراکتور، ۱۳  کمباین و ۱۵۰ ادوات کشاورزی بود افزود: اگر جنگ دیروز جنگ رو دررو بود امروز جبهه دشمن عوض شده و تاکید مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی،  به این علت است که دشمن در جبهه اقتصادی مانع پیشرفت کشور ما شده و امروز کسانی که  با عرق جبین، مشغول تولید و کشاورزی هستند،  سربازان جبهه اقتصاد مقاومتی به شمار می روند.

وی در ادامه بر دقت نظر و کار جدی از سوی کشاورزان تاکید کرده گفت: اولین کار بررسی وضعیت کشور با کشورهای همسایه در منطقه است و باید بدانیم جایگاه فعلی کشورمان از لحاظ کشاورزی شایسته کشوری با قدمت تاریخی و منابع غنی آن هست یا نه و همچنین میزان پیشرفت کشور خود با دیگر کشورها را بسنجیم.

شکری در ادامه با اشاره به تلاش روزافزون کشاورزان شهرستان میانه، نبود آموزش کافی را از دلایل مهم عدم پیشرفت در حوزه کشاورزی عنوان نموده افزود: کشاورزان نباید در برابر تغییرات و خیر درازمدت آن مقاومت کنند، بلکه باید روشهای قدیمی در تولید محصولات کشاورزی را کنار گذاشته و همگام با تغییر و تحولات نوین شوند تا تولیدات کشاورزی مشتری پسند و رقابت پذیر باشد زیرا این کار به خاطر مصلحت نسلهای آتی است.

وی تبدیل تولید سنتی به صنعتی را سبب رقابت پذیری با محصولات تولیدی در دنیا عنوان نموده گفت: آموزش و تطبیق با علم روز و ترویج روشهای نوین به صنعتی شدن کشاورزی ما کمک خواهد کرد .

شکری با اشاره به حمایت ویژه دولت از محصولات تولیدی نمونه و توزیع امکانات، تجهیزات و ادوات کشاورزی گفت: هدف دولت از این حمایتها تولید محصولات رقابتی است چرا که محصولات کشاورزی نسبت به دیگر محصولات در اولویت برای رقابت قرار دارد.

فرماندار ویژه میانه  با بیان اینکه محصولات کشاورزی از جمله کالاهای استراتژیک به شمار می رود که با همت کشاورزان زحمتکش تولید می شود بر مکانیزه شدن مراحل تولید محصولات تاکید کرده با اشاره به مشکل آب در کشور گفت: می توان با مدرن کردن روشها و تجهیزات کشاورزی، مصرف آب در این حوزه را به نصف کاهش داد.

شکری در پایان از آمادگی دستگاههای شهرستان، جهت رفع مشکلات و موانع  موجود بر سر راه کشاورزان خبرداد.

در این مراسم سند مالکیت و پلاک ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی به چند نفر از کشاورزان شهرستان به صورت نمادین اعطا شد.

 

 

گفتنی است شهرستان میانه بیشترین جذب کمباین در استان و رتبه دوم در تراکتور را به خود اختصاص داده و ۳ کمباین دیگر نیز به زودی وارد شهرستان خواهد شد.

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب