۰
 
کد مطلب: 73945 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۶
راه‌اندازی ۹۶ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با اعتباری بالغ بر ۵۱۰ میلیارد ریال
 
 
شهردار تبریز از راه‌اندازی ۹۶ دستگاه انواع اتوبوس و مینی‌بوس ون با اعتباری بالغ بر ۵۱۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش میانا، فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی اظهار داشت: در ادامه روند تقویت ناوگان عمومی حمل‌و‌نقل، در آستانه سال نو، ۸۶ دستگاه اتوبوس دوکابین و تک‌کابین و ۱۰ دستگاه مینی‌بوس ون پنجشنبه نوزدهم اسفند، وارد نوگان حمل و‌نقل شهر می‌شوند که این تزریق، نقش موثری در تسهیل تردد‌های آخر سال شهروندان خواهد داشت.

وی با تاکید بر این‌که ناوگان ترکیبی، مهم‌ترین آرمان حمل‌و‌نقل عمومی هر شهر است، افزود: توسعه فازهای خط یک قطار شهری تبریز در کنار نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی و خرید اتوبوس‌های جدید، سه محور مهم حمل‌و‌نقل عمومی است که در سه سال اخیر، شهرداری تبریز بخش عمده‌ای از بودجه خود را معطوف آن کرده است.

نجفی یادآور شد: هم‌اکنون فاز اول و دوم خط یک مترو خدمت‌رسانی خود را در مرکز شهر آغاز کرده است؛ این روند با پیشرفت فاز دوم در مرکز شهر، روزانه پاسخگوی نیاز تردد بیش از ۴۰ هزار شهروند خواهد بود که از حیث اجتماعی اتفاق مهمی به شمار می‌رود.

شهردار تبریز تصریح کرد: همزمان با تزریق این تعداد اتوبوس و ون به ناوگان، ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه تاکسی جدید نیز فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی با بیان این‌که  در سه سال‌و‌نیم اخیر ۱۶۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اتوبوس‌رانی اضافه شده است، افزود:  با ورود ۸۶ دستگاه اتوبوس تک‌کابین و دوکابین و ۱۰ دستگاه مینی‌بوس ون، تعداد اتوبوس‌های شهر به حدود ۸۰۰ دستگاه خواهد رسید که جهش قابل توجهی نسبت به سال ۹۲ است.

شهردار تبریز متذکر شد: شهرداری تبریز، تمام هم‌و‌غم خود را در پروژه‌های مهم عمرانی و ترافیکی، معطوف بهبود وضعیت آلایندگی شهر کرده‌است؛ این روند، با اجرای برنامه‌های مدون درختکاری و توسعه چشمگیر بسترهای سبز شهر، نقش موثری در شرایط زیستی شهر خواهد داشت.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب