۰
 
کد مطلب: 72156 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۵
یکپارچه سازی اراضی از ضرورتهای مهم کشاورزی در کشور است
 
 
معاون استاندارو فرماندار ویژه میانه گفت: یکپارچه سازی اراضی از ضرورتهای مهم کشاورزی در کشور ما به شمار می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حمید شکری درجلسه تجلیل از کشاورزان نمونه شهرستان میانه تاکید کرد: اگر می خواهیم در حوزه کشاورزی همگام با دنیا به پیش رویم باید محصول مناسب هر منطقه انتخاب شده، بر طبق توانایی خاک، موجودی آب و با رعایت الگوی کشت به کشاورزی بپردازیم که از کشاورزان عزیز، انتظار می رود بدون هیچ مقاومتی به مهندسین کشاورزی اعتماد کرده و به الگوهای کشت مناسب روی آورند.

وی در ادامه با بیان اهمیت رعایت الگوی کشت افزود: شهرستان میانه از موقعیت مناسب کشاورزی نسبت به شهرستانهای استان برخوردار است بطوریکه ۷۰ هزار هکتار کشاورزی دیم، ۱۲ هزار هکتار اراضی آبی و ۳۰۰ هزار هکتار منابع طبیعی و مرتع داریم، همچنین یک سوم آب استان دراین شهرستان جاری است  که اینها ثروت بزرگ خدادادی محسوب می شود و  اگر به صورت مکانیزه و با رعایت الگوی کشت به کشاورزی پرداخته شود به طور قطع شاهد افزایش ده برابری در محصولات تولیدی کشاورزی شهرستان خواهیم بود.

شکری همچنین بر بحث آموزش و ترویج در حوزه کشاورزی تاکید کرده گفت: در شهرستان میانه ۹ مرکز کشاورزی فعال می باشد که باید در کنار آموزش و ترویج روشهای نوین و مکانیزه کشاورزی، از وضعیت کشاورزی دنیا اطلاع رسانی کنند تا کشاورزان ما بتوانند با آگاهی بیشتری به سمت کشاورزی نوین روی آورند.

وی صادرات در حوزه کشاورزی را امری مهم  در راستای رونق اقتصادی کشور عنوان کرده گفت: صادرات دو مزیت مهم دارد یکی اینکه کشاورزان محصولاتی تولید خواهند کرد که مطابق با استانداردهای لازم باشد همچنین قیمت محصولات تولیدی در کشور با محصولات دیگر کشورها قابل رقابت خواهد بود.

فرماندار میانه همچنین افزود: دولت باید روابط خود با دیگر کشورها را طوری تنظیم کند که مراودات تجاری انجام شود که خوشبختانه  در سایه ارتباطات سیاسی دولت با دنیا، بهترین فرصت برای حضور در بازارهای منطقه  حاصل آمده است.

وی با بیان اینکه چهره کشاورزی در کشور ما  بیشتر سنتی است افزود: کشور ما  فاصله زیادی با کشورهای صنعتی در حوزه کشاورزی دارد که باید در راستای کاهش این فاصله تلاش کنیم .

فرماندار میانه در پایان به کمبود آب در کشور که به بحران و خطر جدی تبدیل شده اشاره کرده گفت: وجود ۳۴ هزار قنات در کشور نشانگر آن است که در کشور از گذشته نیز مشکل کمبود آب وجود داشته و اگر رعایت نکنیم همه محصولات از بین خواهد رفت اما علم به حدی پیشرفت کرده که با رعایت اصول علمی و فنی می توان کمبود آب را جبران خواهد کرد.

در پایان از کشاورزان نمونه شهرستان میانه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب