۰
 
کد مطلب: 71981 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
اختتامیه چهارمین جشنواره استانی فیلم کوتاه «افلاکیان» برگزار شد+نتایج
 
 
چهارمین جشنواره استانی فیلم کوتاه افلاکیان میانه با ۱۸۰ اثر دریافتی و اهدای لوح و جایزه نقدی به 28 اثر منتخب به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر چهارمین جشنواره فیلم کوتاه افلاکیان میانه با ۱۸۰ اثر دریافتی شروع به کار و با اهدای جایزه و تندیس به ۲۸ اثر منتخب به کار خود پایان داد.

 

 

مهدی عبدالهی دبیر اجرایی جشنواره افزود: جشنواره استانی فیلم کوتاه افلاکیان میانه هرسال به  مناسبت دهه مبارک فجر با موضوعات دفاع مقدس و ازاد در چهار بخش داستانی، مستند، پویانمایی، فیلم نامه و نماهنگ پذیرای اثار تولیدی هنرمندان استان است.

 

 

وی با اشاره به اینکه امسال هم این جشنواره با پذیرش ۱۸۰ اثر کار خود رو شروع کرده که ۵۵ اثر داوری شده به بخش مسابقه راه یافته اند، ادامه داد: ۲۸ اثر به بخش نهایی راه یافته اند.

 

 

عبدالهی با بیان اینکه هیئت داوران از مدرسان و کارگردانان و منتقدان سینمای کشور هستند، افزود: اثار راه یافته به مرحله نهایی از نظر محتوایی در حد کشوری هستند.

 

 

وی کانون بسیج هنرمندان و انجمن فیلم اداره ارشاد اسلامی شهرستان میانه را مجری این جشنواره دانسته و اظهار کرد: امیدواریم در سال های آینده شاهد برگزاری باشکوه این جشنواره باحضور پرتعداد هنرمندان استانی باشیم.

 

نتایج چهارمین جشنواره استانی فیلم کوتاه افلاکیان میانه بدین شرح است:

بخش استانی

داستانی دفاع مقدس

  1. تندیس بهترین فیلم برای فیلم “هوادار” به تهیه کنندگی علی قانع فرد

  2. دیپلم افتخار برای فیلم “بیسیم چی “به تهیه کنندگی جواد کاظمی

  3. دیپلم افتخار برای فیلم ” سید حسین ” به تهیه کنندگی آقای حسین نصیری

داستانی آزاد

۱-تندیس بهترین فیلم برای فیلم “قاچار” به تهیه کنندگی امیر امیریان کاظمی

۲-دیپلم افتخار برای فیلم ” حفره” به تهیه کنندگی نادر جلالی

۳-دیپلم افتخار برای فیلم ” اوت” به تهیه کنندگی علی دلکاری

کارگردانی

  1. تندیس بهترین کارگردانی به آقای امیر امیریان کاظمی برای فیلم “قاچار”

  2. دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به آقای علی دلکاری برای فیلم “هوادار”

  3. دیپلم افتخار بهترین کارگردانی به خانم زهرا ترکمنلو برای فیلم ” حفره”

فیلمنامه فیلم های آزاد

۱-تندیس جشنواره به فیلم ” قاچار” به نویسندگی امیر امیریان کاظمی

۲-دیپلم افتخار به فیلم “اوت” به نویسندگی علی دلکاری

۳-دیپلم افتخار به فیلم ” مهرمادری” به نویسندگی مهدی علیزاده

بخش فیلمنامه

۱-تندیس بهترین فیلمنامه به آقای حسن رحمانی برای فیلمنامه ” لیوان وجود”

۲-تندیس بهترین فیلمنامه به آقای علی حسینی صدر برای فیلمنامه ” سگها ولگرد نیستند “

۳-تندیس بهترین فیلمنامه به آقای بهزاد یاغموری برای فیلمنامه “روبان سفید”

۴-دیپلم افتخار به آقای احسان غلامیان برای فیلمنامه “انتقام “

۵-دیپلم افتخار به آقای علی ناصری برای فیلمنامه ” سارا و هزار مرغ عشق “

بخش پویانمایی

  1. تندیس بهترین فیلم پویانمایی به آقای سینا بوستانی ماوی برای فیلم ” قفس آزاد”

  2. دیپلم افتخار به آقای بهزاد یاغموری برای فیلم ” برگ بی رنگ”

بهترین بازیگر زن

  1. تندیس بهترین بازیگر زن به خانم نسرین مرادی برای فیلم ” قاچار”

  2. دیپلم افتخار به سرکار خانم ژاله مقدمی برای فیلم ” مهر مادری”

بهترین بازیگرمرد

۱تندیس بهترین بازیگر مرد به آقای قادر رهیف برای فیلم ” قاچار”

۲ – دیپلم افتخار به آقای حسین نصیری برای فیلم ” سید حسین”

بهترین بازیگر کودک و نوجوان

۱-دیپلم افتخار به خانم نرگس سرلک برای بازی در فیلم ” مهر نرگس “

۲-دیپلم افتخار به آقای دانیال کاظمی برای بازی در فیلم “مهر نرگس “

۳-دیپلم افتخار به خانم نگار پیری برای بازی در فیلم “قاچار”

۴-دیپلم افتخار به آقای امیر علی کاظمی برای بازی در فیلم “قاچار “

۵-دیپلم افتخار به خانم نیایش دلکاری برای بازی در فیلم “اوت “

تصویر برداری

۱-تندیس بهترین تصویربرداری به آقای حمید مهرافروز برای فیلم “حفره”

۲-دیپلم افتخار به آقای امیر پور حکمت برای فیلم “پارکینگ”

صدابرداری و صدا گذاری

۱-تندیس بهترین صدابرداری و صدا گذاری به آقای حسن سلمانی برای فیلم “قاچار”

۲-دیپلم افتخار به آقای مرتضی محمد پور برای فیلم “حفره”

تدوین

۱-تندیس بهترین تدوین به آقای امین شروانی برای فیلم “پارکینگ”

۲-دیپلم افتخار به آقای امیر اطمینان برای فیلم “حفره”

بخش مستند

۱ – دیپلم افتخار برای بهترین فیلم مستند ” پروانه در گل دسته ها ” به آقای یعقوب اکبریان

۲ – دیپلم افتخار برای بهترین فیلم مستند ” از یاد رفته ” به آقای حامد پاکدل

بخش نماهنگ

هیات داوران در این بخش هیچ اثری را شایسته دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره ندانسته اند . ولی از آثار زیر تقدیر کردند.

۱ – نماهنگ ” آسمانی ” به کارگردانی آقای اسمعیل کاظمی

۲ – نماهنگ ” زینبیه ” به کارگردانی آقای نوید شهبازپور

بخش ویژه شهرستان میانه

بهترین فیلم دفاع مقدس

۱- تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم “بیسیم چی “به کارگردانی آقای جواد کاظمی

بهترین فیلم بخش آزاد

۱- تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم “بزک” به کارگردانی آقای امیر حسین نظری

۲ – هیات داوران در این بخش از آقای اسمعیل کاظمی برای کارگردانی فیلم “مهر نرگس” تقدیر کرد

بخش فیلمنامه

۱ – تندیس ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه ” عشق نامرد ” نویسندگی آقای نیما پاکدل

۲ – تندیس ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه ” نقاشی ” نویسندگی آقای شاپور مقدمی

۳ – تندیس ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه ” سارا و هزار مرغ عشق ” نویسندگی آقای علی ناصری

بخش  ویژه دانش آموزی شهرستان میانه

بهترین فیلم

 تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به فیلم” نیمه گمشده”  به کارگردانی خانم پریزاد هاشمی

بهترین کارگردانی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای آرمان کریمخانی کارگردان فیلم “درغبار”

بهترین فیلمنامه

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای “عرفان محمدی” نویسنده فیلم کپی

بهترین بازیگر زن

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم هدیه اسمعیل پور برای بازی در فیلم “نیمه گمشده “

بهترین بازیگر مرد

 تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای آرمان کریم خانی به خاطر بازی در فیلم “بازگشت “

جایزه  بهترین  تصویربرداری

هیات داوران در این بخش به خاطر جدیت و کادربندی اصولی و سیالی پلان ها از “آقای افشین فتحی” تصویربردار فیلم بازگشت با تقدیم تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیر کرد.

تنظیم خبر : دبیرخانه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه افلاکیان میانه – ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

 

 

در حال بروزرسانی …

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب