۰
 
کد مطلب: 71855 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
اسد: دور اول نشست آستانه مثبت بود/ صلح مستلزم مبارزه با تروریسم است
 
 
رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه نشست اول آستانه در مورد وحدت سوریه و مشارکت سوری‌ها در ساختن آینده این کشور بود، این نشست را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از پایگاه ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد رئیس جمهور این کشور که با یک هیئت از بلژیک دیدار کرده بود تاکید کرد که مذاکرات آستانه یکی از راه‌های بحران سوریه است و زود است که در مورد آن قضاوت کنیم.

رئیس جمهور سوریه گفت نشست اول آستانه مثبت بود؛ زیرا حول محورهای وحدت در سوریه بحث شد و سوری‌ها آینده خود را رقم می زدند.

بشار اسد افزود: صلح (در سوریه ) دو رکن اساسی دارد که یکی مبارزه با تروریسم و توقف حمایت لوجستیک و ممانعت از ورود تروریست‌ها به سوریه است و رکن دیگر گفت‌وگو بین اقشار ملت سوریه برای مشخص کردن آینده این کشور و نظام سیاسی آن است.

اسد با اشاره به اینکه ائتلاف آمریکایی مبارزه با داعش یک ائتلاف وهمی و غیر قانونی است، گفت: این ائتلاف بدون رایزنی با دولت سوریه تشکیل شده است و حاکمیت سوریه را نقض کرده است.

رئیس جمهور سوریه گفت که اروپایی‌ها خواسته‌های آمریکا را اجرا می‌کنند و به عنوان یک دولت مستقل حضوری ندارند.

بشار اسد همچنین تاکید کرد: بسیار زود است که دولت جدید آمریکا توقع عملی داشته باشیم و در مورد همکاری با روسیه معتقد هستیم که این همکاری برای سوریه و جهان مثبت خواهد بود.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب