۰
 
کد مطلب: 71819 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۶
۱۳ پروژه عمرانی در بخش ترکمانچای میانه به بهره برداری رسید
 
 
همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر 13پروژه عمرانی در بخش ترکمانچای میانه با اعتبار 79 میلیارد و 32 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، این طرح ها شامل: شن‌ریزی، زیرسازی وجدول‌گذاری معابر روستاهای صومعه علیا، ناولیق، ورزقان، ینگجه، خاتون آباد، اشنار، کلهر، حلمسی، خواجه غیاث، قلعه‌جوق، قباق تپه، ورنکش، برزلیق، مهماندوست، بیجرلو، کوهسالارعلیا، آسفالت‌ریزی معابر سطح شهر ترکمانچای،  احداث کانال در روستاهای کلهر، خاتون آباد، نودلق و دستجرد، اجرای پل در روستاهای حلمسی، بیات سفلی و غریب دوست،  اجرای طرح هادی روستای اشنار در فاز ۲ از محل اعتبارات غیر رایگان بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به طول ۲۶۵ متر، اجرای دیوار ساحلی روستای بلوکان،  تاسیس DLC در روستای کلوچه غمی از مرکز خاتون آباد، تاسیس DLC در روستای سونج سفلی از مرکز کوهسار علیا، اصلاح کلی شبکه برق روستای گوگدرق،  توسعه خطوط روستایی در بخش ترکمانچای آسفالت راه روستای تیرآباد می باشد .

همچنین احداث  ۸ واحد خانه مددجویی در روستاهای صومعه علیا، ورزقان، بلوکان، کلهر، گاوینه رود و قشلاق برزلیق  از دیگر طرح های مهم بهره برداری شده در این روز بود که به صورت نمادین یکی از این خانه ها در روستای صومعه علیا به افتتاح رسید.

این خانه ها با مساحت ۱۸۰ متر مربع و ۸۵ متر زیربنا با ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات از محل بهسازی و نوسازی مددجویان کمیته امداد امام (ره) و با هزینه کرد کلی ۲۶۰ میلیون ریالی می باشد که امتیازات آب، برق و گاز به این خانه ها به طور رایگان ارائه شده است.

بهسازی و نوسازی ۳۵۰ واحد مسکن روستایی در بخش ترکمانچای نیز از دیگر طرح هاست که از هفته  دولت تا دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

این پروژه ها با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه و مسوولین شهرستان و بخش به بهره برداری رسید.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب