۰
 
کد مطلب: 70976 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
تنها راه جلوگیری از حوادثی مانند پلاسکو ایجاد مدیریت واحد شهری
 
 
شهردار تبریز در مورد احتمال تکرار حادثه پلاسکو گفت: همه ما باید از این حادثه درس بگیریم، اگر چنین حادثه‌ای در بازار تبریز یا بافت قدیمی و حاشیه‌ای تبریز رخ بدهد امکانات ما نصف امکانات تهران هم نیست و شاید شرایط بدتری در انتظار ما باشد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، صادق نجفی شامگاه سه‌شنبه در آیین رونمایی از سامانه تبریز ۲۰۱۸ با بیان اینکه متأسفانه به دلیل عدم برقراری مدیریت واحد شهری، هیچ‌یک از ما نمی‌توانیم تمام توانایی خود را به‌کار بگیریم اظهار داشت : شهرهای کنونی با شهرهای گذشته تفاوت زیادی دارند و دیگر نمی‌توان بدون مدیریت واحد شهری پاسخگوی خواسته‌های ۲ میلیون شهروند بود.

شهردار تبریز با بیان اینکه حادثه پلاسکو یک هشدار بود تا مسئولان نظام توجه کنند که تنها راه جلوگیری از چنین حوادثی مدیریت واحد شهری است، افزود: با مقصر معرفی کردن سازمان‌های مختلف مشکلی برطرف نمی‌شود اما اگر مدیریت واحد در کار بود یا استانداری یا شهرداری و یا هر نهاد دیگری که مدیریت واحد را بر عهده داشت باید پاسخگوی این حادثه می‌بود؛ مردم ما آگاه هستند و با رفتارهای عوام‌فریبانه نمی‌توان پاسخگوی نیازها و خواسته‌ آنها بود.

نجفی در مورد احتمال تکرار حادثه پلاسکو نیز گفت: همه ما باید از این حادثه درس بگیریم، اگر چنین حادثه‌ای در بازار تبریز یا بافت قدیمی و حاشیه‌ای تبریز رخ بدهد امکانات ما نصف امکانات تهران هم نیست و شاید شرایط بدتری در انتظار ما باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تبریز با مشکلات اجتماعی مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: حدود ۲۷۰۰ نفر در گرم‌خانه‌های شهرداری حضور دارند؛ از سوی دیگر بر اساس اعلام مسئولان بهزیستی، رفته‌رفته تبریز صاحب پیرترین جمعیت شهری می‌شود که ما برای حفظ نشاط و سلامتی مردم باید از تمام امکانات و پتانسیل‌های موجود استفاده کنیم.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان باید در کنار هم برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی تلاش کنند، خاطرنشان کرد : اگر ما تلاش کنیم و سخنان مقام معظم رهبری را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهیم قطعاً نتیجه می‌گیریم و تلاش دشمنان نیز بی‌نتیجه خواهد بود. امروز ما نیازمند همکاری و همدلی هستیم تا بتوانیم در کنار یکدیگر از امکانات موجود استفاده کنیم.

نجفی با بیان اینکه یکی از فرصت‌های پیش روی ما همین گردشگری تبریز ۲۰۱۸ است، افزود: ما می‌توانیم دست‌به‌دست هم داده و مشکلات موجود را برطرف کنیم. این روحیه باید از خود ما شروع‌شده و از خانواده‌ها به جامعه منتقل شود چراکه با تلاش‌های یک استاندار یا شهردار اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد و همه باید برای توسعه شهری و زیرساخت‌های موجود همکاری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما هنوز نتوانسته‌ایم تمام مردم را در مورد تبریز ۲۰۱۸ با خود همراه کنیم و این خواستار تلاش بیشتر مسئولان مربوطه است تا با سرعت بیشتری به سمت توسعه شهر و استان حرکت کنیم، ادامه داد: در جلسات اخیر نیز هماهنگی‌هایی صورت گرفته تا در هر ساعت یک پرواز از تبریز به شهرهای دیگر داشته باشیم تا مسافران حاضر در تبریز هم با مشکل پرواز مواجه نشوند.

صادق نجفی با اشاره به سرمایه‌گذاری شهرداری تبریز در ورزش نیز اظهار داشت: شهرداری تبریز در هرکجا که حس کند به نشاط مردم کمک خواهد کرد، ورود می‌کند، اما ممکن است در برخی موارد موفق و در بعضی موارد ناموفق باشیم.

وی گفت: ماشین‌سازی یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های کشور است و ما به صحنه آمدیم تا این تیم قدرتمند را احیا کنیم. از اینکه به بخشی از مطالبات مردم و هواداران پاسخ داده‌ایم و از این تیم حمایت می‌کنیم، پشیمان نیستیم.

شهردار کلان‌شهر تبریز با تاکید بر اینکه چقدر برای ماشین‌سازی هزینه کردیم یا قرار است هزینه کنیم، مهم نیست اما اینکه بخشی از غرور مردم شهر را نسبت به هویت ورزشی‌شان زنده کردیم، اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد : تلاش می‌کنیم و امیدواریم نتیجه بگیریم اگر هم نتیجه نگیریم، تلاشمان را کرده‌ایم، کادر فنی و مسئولان باشگاه ماشین‌سازی در تلاش هستند که این تیم را به رده‌های بالای جدول برسانند و قطعاً این‌طور هم می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه تیم‌های والیبال، بسکتبال و … شهرداری تبریز موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌اند و رفته‌رفته شرایط بهتر هم می‌شود، افزود : وقتی گفته می‌شود ماشین‌سازی ۲۰ هزار هوادار دارد، یعنی پتانسیل‌های موفقیت برای این تیم دیده می‌شود؛ این هواداران باید خود را در میدان عمل نشان دهند تا ماشین‌سازی هم بهتر از قبل نتیجه بگیرد.

وی ابراز داشت: با تراکتورسازی و گسترش فولاد هم ارتباط داریم و این سه تیم نشان‌دهنده ظرفیت فوتبال تبریز هستند که باید برای موفقیت در پروژه تبریز ۲۰۱۸ هم تلاش کنند.

نجفی با بیان اینکه پیش‌ازاین از نظر مالی به تراکتورسازی کمک کرده‌ایم و این تیم نیز می‌تواند در ادامه به ماشین‌سازی کمک کند، گفت: قطعاً ارتباط بین تیم‌های تبریزی می‌تواند برای هر سه تیم نیز مفید باشد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب