۰
 
کد مطلب: 70285 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
تداوم اعتراضات به اعدام ۳ معارض در بحرین
 
 
اعتراضات و خشم مردمی نسبت به اقدام دولت بحرین در اعدام سه جوان معارض این کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش میانا به نقل از فارس، منطقه السنابس محل سکونت سه جوان معارض بحرینی که روز یکشنبه (دیروز) بدست نیروهای آل خلیفه تیرباران شدند، امروز(دوشنبه) شاهد تظاهرات هزاران نفر از معترضان تشییع نمادین این سه شهید بود.

همچنین تظاهرات‌های مشابهی نیز در منطقه محاصره شده الدراز در میدان الفداء واقع در نزدیکی منزل شیخ عیسی قاسم رهبری معنوی انقلاب بحرین، برگزار شد.

خانواده‌های سه شهید نیز اعلام کردند که مجلس ختمی امروز دوشنبه در السنابس در مکان‌های جداگانه برای زنان و مردان برگزار می‌شود و روز سه‌شنبه و چهارشنبه نیز مجلس ختم دیگری در حسینیه حاج احمد بن خمیس برگزار خواهد شد.

شبکه ۱۴ فوریه نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی بحرین «منیر المشیمع» برادر سامی المشیمع یکی از جوانان اعدام شده را از قبرستان الماحوز بازداشت کرده و پس از بازجویی وی را آزاد کردند.

پایگاه مرآه البحرین نیز گزارش داد که پیش از اجرای حکم اعدام این سه جوان، برخی شخصیت‌های سیاسی عراق از جمله سید عمار حکیم رئیس شورای عالی اسلامی عراق در تماسی با محمد بن راشد آل مکتوم حاک دوبی از وی خواستند تا مانع اجرای حکم شود اما وی مخالفت کرد.

روز یکشنبه (دیروز) سه جوان شیعه و معارض بحرینی بنا به اتهامات واهی دولت این کشور تیرباران شدند در حالیکه مجامع عمومی و سازمان‌های حقوقی بشری خواستار عدم اجرای حکم اعدام این افراد شده بودند.

این افراد متهم به مشارکت در عملیاتی انفجاری در خیابانی در منطقه شمالی بحرین در تاریخ ۳ مارس ۲۱۰۴  بودند که به ادعای وزارت کشور بحرین منجر به کشته شدن سه پلیس از جمله دو پلیس اماراتی شده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب