۰
 
کد مطلب: 70261 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۶
ترامپ: از توافق هسته‌ای ایران راضی نیستم/ باید به پوتین اعتماد کنیم / دخالت در عراق اشتباه بود
 
 
رئیس جمهور منتخب آمریکا در اولین مصاحبه‌اش با یک روزنامه انگلیسی به بیان مواضع خود درباره مسائل مختلف جهان پرداخت.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ رییس جمهوری منتخب آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه تایمز که روز دوشنبه منتشر شد، ضمن استقبال از رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا، پیش‌بینی کرد که به دنبال بریتانیا سایر کشورهای اروپایی نیز از اتحادیه اروپا خارج خواهند شد.

 ترامپ در این گفت‌وگو که اولین مصاحبه‌اش با یک رسانه انگلیسی است، گفت: مردم سایر کشورهای اروپایی نیز همانند انگلیس خواهان این هستند که هویت خودشان را داشته باشند.

وی رأی انگلیسی‌ها برای ترک اتحادیه اروپا را ‘اقدامی بزرگ’ توصیف کرد و گفت نتایج همه‌پرسی ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ (سوم تیرماه ۱۳۹۵) نشان داد که مردم انگلیس خواهان به دست آوردن هویت خودشان هستند.

رییس جمهوری منتخب آمریکا با اشاره به آثار منفی ورود انبوه مهاجران بر اتحادیه اروپا، مدعی شد که ‘آنگلا مرکل’ صدراعظم آلمان با اجازه به ورود بیش از یک‌میلیون مهاجر و آواره به خاک کشورش دچار ‘اشتباه وحشتناکی’ شده است.

وی همچنین گفت که به دنبال ارائه یک پیشنهاد منصفانه آزاد تجاری به انگلیس به دنبال خروج این کشور از اتحادیه اروپا است.

رییس جمهوری منتخب آمریکا در این گفت‌وگو که توسط ‘مایکل گوو’ وزیر سابق دادگستری انگلیس به نمایندگی از روزنامه تایمز و در برج ترامپ در نیویورک صورت گرفته است، تصریح کرد که از ‘ترزا می’ نخست‌وزیر انگلیس برای دیدار با او در کاخ سفید، دعوت به عمل ‌آورده و خواهان انجام یک توافق سریع تجاری میان دو کشور است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه عنوان کرد که خواهان رسیدن به یک توافق با روسیه در خصوص کاهش سلاح‌های اتمی درازای لغو بخشی از تحریم‌های این کشور است.

رییس جمهوری منتخب آمریکا با بیان اینکه “ما باید به رئیس جمهور روسیه اعتماد کنیم” تصریح کرد پس از در دست گرفتن قدرت هم به ولادیمیر پوتین و هم به آنگلا مرکل اعتماد خواهد کرد و منتظر این خواهد ماند که ر طولانی مدت چه پیش خواهد آمد.

ترامپ همچنین بیان داشت که پس از در دست گرفتن قدرت، درصدد تقویت مرزهای آمریکا که شامل ایجاد محدودیت در سفر شهروندان اروپایی به خاک این کشور و نیز بررسی جدی‌تر هویت شهروندان سایر کشورهایی که به حمایت از گروه‌های افراطی شهره هستند، برخواهد آمد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن انتقاد از سیاست خارجی آمریکا گفت که تصمیم برای دخالت در عراق ‘یکی از بدترین تصمیماتی بوده که در تاریخ این کشور گرفته ‌شده’ است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در بخشی دیگر از سخنانش درباره برجام نیز به موضع‌گیری پرداخت و گفت: «از توافق هسته‌ای ایران راضی نیستم و فکر می‌کنم یکی از بدترین توافق‌هایی است که تاکنون حاصل شده است.»

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب