۰
 
کد مطلب: 70089 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
کارآفرین میانه ای که برای ۴۰ نفر از زنان اشتغال ایجاد کرده است+تصاویر
 
 
نامدار تولید کننده الیاف و کالای خواب در بخش ترکمانچای میانه توانسته با وجود شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور برای 40 نفر بانوان اشتغالزایی مستقیم داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، کارخانه تولید الیاف و کالای خواب اشکان به همراه چند واحد تولیدی دیگر در مسیر جاده غریب دوست، تنها منطقه تولیدی شهر ترکمنچای از توابع شهرستان میانه می باشد که توانسته علی رغم مشکلات موجود اقتصادی بصورت مستفیم برای ۴۰ نفر از بانوان منطقه بصورت مستقیم اشتغالزایی داشته باشد.

 

این کارخانه صنعتی و تولیدی از سال ۹۳ کار خود را شروع کرده و توانسته به جایگاه مطلوبی در بحث فروش محصولات و حتی صادرات آن به کشورهای خارجی برسد و در حال  حاضر با ۴۰ نفر نیروی کار مستقیم و ۳۵ نفر نیروی کار غیر مستقیم در ارتباط است که بیشتر کارگران آن را زنان بی سرپرست و نیازمند کار برای گذاران زندگی و سیر کردن شکم فرزندان خود و خانواده را شامل می شود.

 

این کارخانه از یک دستگاه بالای ۱۰۰ میلیون تومانی که نمونه آن در شمال غرب کشور موجود نیست استفاده می کند و در صورت حمایت مسئولین توان افزایش ظرفیت نیروهای کاری مستقیم خود تا ۱۳۰ نفر را نیز دارد.

 

در همین راستا با حمایت های بسیج سازندگی ناحیه میانه از این واحد تولید طی ماه های گذشته در راستای حمایت از تولید داخلی و رونق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی به منظور افزایش توانمندی و سطح مهارت زنان شاعل در این تولید امتحان کتبی مهارت از سوی سازمان فنی و حرفه ای از این افراد گرفته شد که حجت الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه محترم به همراه سرهنگ پاسدار جعفر غیابی فرمانده سپاه میانه از نزدیک از روند برگزاری این آزمون و آشنایی با نحوه کار این افراد بازدید به عمل آوردند.

 

گفتنی است در این بازدید معاون عمرانی فرماندار وعده تحقق وام حمایتی از این واحد تولیدی را نیز داد.

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب