۰
 
گزارش کامل از بدرقه رفیق دیرین انقلاب و ملت؛

پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جوار امام (ره) آرام گرفت+ تصاویر

کد مطلب: 69781 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۸
پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جوار امام (ره) آرام گرفت+ تصاویر
 
 
مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از صبح امروز در دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن آغاز شده است.

به گزارش میانا به نقل از آناج، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که غروب روز یکشنبه در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز سه‌شنبه ۲۱ دی با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در دانشگاه تهران آغاز شد.

همزمان با آغاز این مراسم پیام مقام معظم رهبری به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران قرائت شد.

در بیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی ،سردار سلیمانی، سردار محمدعلی جعفری، سردار باقری، محسن رضایی ،رحیم صفوی ، بیژن زنگنه، آیت‌الله حائری‌شیرازی، امیر سیاری، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، سورنا ستاری ،حسین هاشمی، محمدرضا تابش، حسین دهقان، عبدالله جاسبی، میرزاده، حاجی‌بابایی، پرویز فتاح ،احمد توکلی، محمدرضا نعمت‌زاده، عباس آخوندی، ناطق‌نوری، سیدمحمد دعایی، علی‌عسگری، طهماسب مظاهری،محمدرضا باهنر، مجید انصاری، صالحی‌امیری، محمدباقر قالیباف، حسن قشقاوی، سیدهادی خامنه‌ای، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی و جمع زیادی از نمایندگان مجلس مسئولان لشگری و کشوری از ساعات اولیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی در دانشگاه تهران حاضر شدند.

مهدی و یاسر هاشمی و محمد هاشمی برادر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در میان جمعیت حضور یافتند و از ابراز ارادت مردم به برادر فقیدش تشکر کرد.

تا دقایقی دیگر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به منظور اقامه نماز بر پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی وارد دانشگاه تهران می‌شوند.

قرار است پس از اقامه نماز بر پیکر آیت الله هاشمی توسط رهبری، مراسم تشییع پیکر آن مرحوم از دانشگاه تهران آغاز شده و تا میدان راه آهن ادامه داشته باشد.

پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به محل نمازجمعه در دانشگاه تهران منتقل شد و تا دقایقی دیگر رهبر انقلاب بر پیکر رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت اقامه نماز خواهند کرد.

رهبر انقلاب برای اقامه نماز بر پیکر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی وارد دانشگاه تهران شد.

اقامه نماز بر پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه تهران آغاز شد؛ رهبر معظم انقلاب تاکید کردند همه نماز را بخوانند.

اقامه نماز مقام معطم رهیری بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی پایان یافت.

رهبر معظم انقلاب اسلامى با قرائت فاتحه اى، از یار دیرین خود و سنگ صبور نظام و انقلاب اسلامى وداع کردند.

پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط جمعیت میلیونی مردم انقلابی تشییع می شود.

همزمان با حرکت خوروی حامل پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در میان خیل دوستداران آن فقید انقلابی جمعیت زیادی از مردم جهت وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی و شرکت در مراسم خاکسپاری آن یار دیرین امام و رهبری در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور یافته و با سردار دادن شعارهایی نظیر عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز خامنه ای رهبر صاحب عزاست امروز به عزاداری پرداختند.

حرم امام راحل آماده برگزاری مراسم تدفین «آیت‌الله هاشمی» شد.

در آستانه مراسم تدفین مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی در حرم مطهر امام‌خمینی(ره)، علاقمندان به رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله طلاب و دانشجویان برای حضور در مراسم تدفین خود را به حرم امام(ره) رساندند.

دانشجویان و طلابی که در این مراسم حضور دارند، با در دست داشتن تصاویری از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و مقام معظم رهبری، بر حضور آیت‌الله هاشمی در خط ولایت تأکید کردند.

پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بر روی دست دوستاداران آن فقید انقلابی وارد صحن حرم مطهر امام راحل شد.

پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی از میان خیل عظیم مردم حاضر، داخل ضریح مطهر امام خمینی(ره) راحل شد.

پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش وارد حرم مطهر امام راحل شد و در جوار امام راحل به خاک سپرده شد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب