۰
 
کد مطلب: 69481 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۹
آیین گرامیداشت سالروز حماسه خونین هویزه در سپاه میانه برگزار شد
 
 
آیین گرامیداشت سالروز شهادت دانشجویان پیرو خط امام(ره) در حماسه خونین دفاع از شهر هویزه در 16 دی 1359 توسط سپاه ناحیه میانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه با تشریح ابعاد، نحوه شکلگیری و روند این حماسه بزرگ تاریخی، نقش دانشجویان در فرایند تکاملی و تحقق اهداف انقلاب اسلامی را کاملا ملموس دانسته و خاطر نشان کرد: دانشجویان پیرو خط امام(ره) با دستان خالی از تجهیزات نظامی و در عین قلّت نیرو، در حماسه هویزه، امام حسین وار در برابر هزاران نفربر، تانک های زرهی و نیروهای متخاصم دشمن ایستادند و از خاک هویزه دفاع کردند و نهایتا به مقام شامخ شهادت نایل شدند.

 

   حجت الاسلام حسن امیرنژاد با بیان اینکه جوانان و دانشجویان ما چه در قبل از انقلاب و چه پس از آن به خوبی درخشیده اند، گفت: دانشجویان قشری آگاه بوده و با شناخت جریانهای سیاسی و اجتماعی در دفاع از انقلاب اسلامی فعالیت و نقشی گسترده و چشمگیر داشته اند.

 

   وی حضور در جنگ ۸ ساله، جهاد سازندگی و فتح لانه جاسوسی آمریکا را از جمله شاخص ترین فعالیت های به یاد ماندنی دانشجویان پیرو خط امام و رهبری برشمرد و تصریح کرد: آنچه مانع انحراف این جوانان از مسیر انقلاب شده است، قدرت ایمان و مدیریت و رهبری حکیمانه و تدابیر امام و رهبری بوده است.

 

   امیرنژاد افزود: تهذیب نفس و تقوای الهی، بصیرت و آگاهی سیاسی، تحصیل علم و کسب تخصص، توجه به امر ورزش، تکلیف گرایی و مسئولیت پذیری از جمله مولفه های جوان انقلابی است.

 

خبرنگار: علی محمّد عزّتی

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب