۰
 
کد مطلب: 68861 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۸
روحانی انتصاب نخست وزیر جدید ایتالیا را تبریک گفت
 
 
رییس جمهوری در پیامی به آقای پائولوجنتیلونی، انتصاب وی را به عنوان نخست وزیر ایتالیا صمیمانه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در پرتو اراده سیاسی و اهتمام جدی مقامات دو کشور، پیوندها و روابط موجود بیش از پیش در جهت منافع متقابل توسعه یابد.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پیامی به آقای پائولوجنتیلونی، انتصاب وی را به عنوان نخست وزیر ایتالیا صمیمانه تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که در پرتو اراده سیاسی و اهتمام جدی مقامات دو کشور، پیوندها و روابط موجود بیش از پیش در جهت منافع متقابل توسعه  یابد.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای پائولوجنتیلونی

نخست وزیر جمهوری ایتالیا

انتصاب جناب عالی به عنوان نخست وزیر ایتالیا را صمیمانه تبریک می گویم .

جمهوری اسلامی ایران همواره روابط دوستانه ای با ایتالیا داشته و دو کشور از ظرفیت های بسیار خوبی برای گسترش همکاری در بخش های سیاسی ، اقتصادی و بین المللی برخوردار می باشند.

خوشبختانه طی سال های اخیر روابط فی مابین در سایه تعامل و همکاری در حوزه های مختلف ، روند مثبتی را طی نموده است. امیدوارم در دوره نخست وزیری جناب عالی ، در پرتو اراده سیاسی و اهتمام جدی مقامات دو کشور، پیوندها و روابط موجود بیش از پیش در جهت منافع متقابل توسعه یافته و موانع گسترش روابط برطرف گردد.

از خداوند متعال ، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سربلندی مردم ایتالیا را مسالت دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب