۰
 
کد مطلب: 68620 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۱
پرچم اسرائیل در مصر به آتش کشیده شد
 
 
شهروندان مصری ضمن به آتش کشیدن پرچم اسرائیل، از موضع کشورشان در شورای امنیت که پیش‌نویس قطعنامه محکومیت و توقف شهرک سازی را پس گرفته بود، انتقاد کردند.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، شهروندان مصری روز یکشنبه در اعتراض به اقدام اخیر کشورشان در پس گرفتن پیش‌نویس قطعنامه توقف شهرک‌سازی از شورای امنیت، پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی مصر همزمان با دعوت کمیته دفاع از آزادی مطبوعات موسوم به “حسینی ابو ضیف” به برگزاری تجمع اعتراضی و به آتش کشیدن پرچم اسرائیل، خیابان “عبد الخالق ثروت” را بستند.

این کمیته با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده بود که «پس گرفته شدن پیش‌نویس قطعنامه توقف شهرک‌سازی در آستانه برگزاری جلسه رای‌گیری شورای امنیت، اقدامی خفت‌بار است و اسرائیل دشمن اول ملت مصر به شمار می‌رود.»

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، تظاهرات کنندگان همچنین شعارهایی در محکومیت رژیم صهیونیستی و در حمایت از فلسطین سر دادند و از موضع مصر در شورای امنیت که پیش‌نویس قطعنامه محکومیت و توقف شهرک‌سازی را پس گرفته بود، انتقاد نمودند.

مصر بنا به خواسته دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا و با اعمال فشارهای رژیم اسرائیل، خواهان تعویق در رای گیری درباره قطعنامه ضد شهرک سازی رژیم اسرائیل شده بود.

شورای امنیت سازمان ملل جمعه شب در اقدامی بی‌سابقه پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی چهار کشور مالزی، ونزوئلا، نیوزلند و سنگال در محکوم کردن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و درخواست برای توقف سریع آن را تصویب کرد. ۱۴ عضو شورای امنیت به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا رای ممتنع داد.

به موجب این قطعنامه، تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطی اشغالی از جمله قدس شرقی به موجب قوانین بین‌المللی اقدامی غیر قانونی است و مانعی اساسی بر سر راه تحقق صلح و سازش بر اساس راهکار تشکیل دو کشور است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب