۰
 
کد مطلب: 68563 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۰
سرمای شدید در راه تهران / پایتخت آخر هفته برفی می‌شود
 
 
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برف در ارتفاعات سه استان و باران در 14 استان کشور در حال باریدن است.

به گزارش میانا به نقل از میزان، فریبا گودرزی اظهار داشت: بارش باران در استان های چهارمحال،لرستان،شمال خوزستان،کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی و غربی، بخش هایی از اردبیل،کهگیلویه،قم، اصفهان، بخش هایی از شیراز،البرز و تهران آغاز شده است و پیش بینی می کنیم این بارش ها تا ساعاتی دیگر ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: اوج بارش های این سامانه روی دو استان چهارمحال و بخیاری و لرستان است و باران در این مناطق با شدت بیشتری می بارد.

به گفته کارشناس هواشناسی در حال خاضر از ایستگاههای جلفا،مرند، پیرانشهر،ماکو، زنجان و آبعلی بارش برف گزارش شده است. هموطنانی که قصد سفر به شمال کشور را دارند، از تجهیزات ایمنی استفاده کنند.

گودرزی از ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور خبر دادو گفت: سامانه جدید بارشی که از شدت بسیار خوبی برخوردار است از عصر سه شنبه وارد کشور می شود. اوج بارش این سامانه روی زردکوه(چهارمحال و بختیاری)  است. تهرانی ها و سایر استان های کشور از روز چهارشنبه منتظر بارش های خوبی باشند.

وی با اشاره به اینکه جریانات بارشی اخیر، جنوبی است، تاکید کرد: در سه روز آینده شاهد کاهش برودت هوا خواهیم بود. صبح امروز دمای هوای اردبیل نسبت به روز گذشته ۱۲ درجه افزایش یافته بود.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب