۰
 
کد مطلب: 68211 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
کتاب «خودآگاهی و مدیریت خویشتن»،  به قلم مسعود نورعلیزاده  منتشر شد
 
 
کتاب «خودآگاهی و مدیریت خویشتن» از سری کتاب‌های مهارتی خودیار، به قلم حجت الاسلام دکتر مسعود نورعلیزاده میانجی، به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و انتشارات کانون اندیشه جوان به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، هر انسانی در وجود خود، امیال و گرایش‌های متعددی را می‌یابد که جهت‌گیری برخی از‌ آنها به سوی خوبی‌ها، تعالی و کمال انسانی و اقتضای برخی دیگر، سقوط و انحطاط وی در فجور و زشتی‌هاست (شمس: ۸). به راستی آیا می‌توان در میان این همه گرایش‌های متعارض نفسانی و عقلانی، موفق عمل کرد و در دنیای ناشناخته خود، دچار گم‌گشتگی نشد؟! کلید گنجینه وجودی ما در حرکت به سوی خودشکوفایی، رهیافتگی و سعادت‌ چیست؟

 

آموزه‌های دینی و روانشناسی شاه کلید این مسئله را در «خودآگاهی» می‌جوید، که انسان را به سوی «خودیابی و مدیریت بر خویشتن» سوق می‌دهد.
مطالعات علمی نشان داده است، توانایی تسلط بر خود و نظم‌بخشی آگاهانه به رفتارها که آرزوی هر انسانی است، بدون داشتن خودآگاهی ره به جایی نمی‌برد. افرادی که از سطح خودآگاهی پایینی برخورداند، در نظارت و ارزیابی خود، شناسایی ویژگی‌ها و استعدادها و یافتن تصویر مثبت از خود به مشکل برخورده و در نتیجه با تصویر منفی که از خود می‌سازند، نمی‌توانند نسبت به خود ارزشی قایل شوند. همین کاهش عزت نفس (حرمت خود) است که منشأ بسیاری از مشکلات اخلاقی و رفتاری، ابتلا به رذایل اخلاقی و نابهنجاری‌های روان‌شناختی و ناتوانی و ضعف اراده در کنترل و تنظیم رفتار و خویشتن‌داری می‌گردد.

 

پس ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با مطالعه این کتاب، در خودآگاهی و مدیریت خویشتن مهارت‌های لازم را به دست آورید، تا به حیات طیّبه و سبک زندگی سالم و متعالی، که آرزوی هر انسان جویای آگاهی و کمال است، نایل شوید. بدین منظور، فانوس «خودآگاهی» که کتاب «خودآگاهی و مدیریت خویشتن» برای شما معرفی می‌کند را در دست بگیرید؛

 

ابتدا در دو ایستگاه فصل اول درنگی کوتاه داشته باشید؛ در ایستگاه اول با اهمیت کیمیای خودآگاهی و آثار و فواید چراغ جادویی مهارت خودآگاهی آشنا شوید و در ایستگاه دوم آگاهی‌تان را نسبت به چیستان خودآگاهی و مدیریت خویشتن و ماهیت آنها بیشتر کنید.
سپس در فصل دوم، گام‌های استواری را در پیمودن مراحل هفت‌گانه دست‌یابی به مهارت خودآگاهی و مدیرت خویشتن بردارید، تا پله ‌پله به خویشتنِ خویش نایل شوید.

 

این کتاب در قالب سری کتاب‌های مهارت‌های طلبگی تدوین یافته است و می‌تواند مورد استفاده عموم، به ویژه جامعه جوان دانشگاهی جویای معرفت قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب