۰
 
بارش 24 ساعته شبه برف در تبریز

برف بدون آدم برفی آمد/ بارش برف‌های دانه ریز

کد مطلب: 68009 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۵
برف بدون آدم برفی آمد/ بارش برف‌های دانه ریز
 
 
بارش 24 ساعته برف هم تبریز را سفیدپوش نکرد.

به گزارش میانا به نقل از فارس، با وجود بارش ۲۴ ساعته برف در تبریز، حجم بسیار کمی از برف در تبریز انباشته شده است. برفی که در تبریز در حال بارش بوده بسیار دانه ریز بوده و در همان زمان که بر زمین می نشیند، آب می‌گردد.

به همین جهت در بخش‌های شمالی و غربی تبریز آثار بارش برف کمتر رویت می‌شود.

اما در بخش شرقی تبریز که مرتفع می‌باشد، برف سفیدی خود را بر زمین گسترانده است، هر چند ارتفاع برف زیاد نمی‌باشد.

روز گذشته خیابان‌های لغزنده سبب کندی رفت و آمد در خیابان‌های تبریز را به دنبال داشته است و در برخی نقاط ترافیک سنگینی را نیز به همراه داشته است. تقریبا در تمامی نقاط شهر اکیپ‌هایی از ماشین‌های شهرداری دیده می‌شوند که در سطح شهر در حال نمک‌پاشی می‌باشند.

بارش برف سبب خوشحالی بسیاری از کودکان شد. با این برف دانه ریز گلوله‌های برفی کوچک‌تر شده و آدم برفی ها لاغرتر، اما باز هم برف زمستانی برای بچه ها لذت بخش است. آنها امیدوار هستند که مدارس تعطیل اعلام شود تا سومین روز متوالی را در خانه‌ها سپری کنند.

با اینکه بسیاری از مدارس شهرهای استان به علت بارش شدید برف تعطیل شده است، اما آموزش و پرورش استان با وجود برودت شدید هوای تبریز نسبت به تعطیلی مدارس این شهر مقاومت کرده و مدارس تبریز را تعطیل اعلام نکرده است.

بارش برفی که هیچ شباهتی با برف های گذشته ندارند، همچنان ادامه دارد تا تبریز در آخرین روزهای پاییز خود را برای طولانی‌ترین شب سال آماده کند. شبی که شاید‌ یکی از سردترین شب‌های سال نیز باشد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب