۰
 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه:

تقویت اقتصاد مشروط به حمایت از تولید داخلی است

کد مطلب: 67587 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۹
تقویت اقتصاد  مشروط به حمایت از تولید داخلی است
 
 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با اهمیت حمایت از تولیدات داخلی، تقویت اقتصاد داخلی، حفظ و افزایش اشتغال را مشروط به حمایت از تولید داخلی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، محمدرضا مشایخی در جلسه مبارزه با قاچاق کالا، حمایت از تولیدات داخلی را یکی از سیاستهای مهم دولت و نظام در راستای پیشگیری از قاچاق کالا خوانده تاکید کرد: ترویج فرهنگ استفاده از کالای داخلی،  سبب خواهد شد تا زمینه پویایی اقتصاد و رشد تولیدات داخلی فراهم شود.
مشایخی با بیان اینکه قاچاق کالا سبب ایجاد مشکلات بسیاری در ساختار اقتصاد داخل می شود اظهار کرد: باید با بسترسازی مناسب و پیشگیریهای لازم عرصه را بر عوامل قاچاق کالا تنگ نمود که این امر نیازمند تعامل تمامی دستگاههاست زیرا شهرستان میانه وسیع و گسترده و دارای موقعیت جغرافیایی خاص و ترانزیتی می باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در  رسیدن به اهداف مبارزه با قاچاق کالا زمان و  همکاری عوامل زنجیره ای دخیل است گفت: باید با پشتوانه، ضمانت قانونی  و در کنار هم بودن به شناسایی نارسائی ها پرداخته و با در نظر گرفتن رضایت مردم و تسهیل در امور آنها به پیشبرد اهداف مبارزه با قاچاق کالا کمک کنیم.
معاون فرماندار میانه بر ضرورت اولویت رضایت مردم در انجام امور تاکید کرده افزود: باید تلاش کرد تا فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا در جامعه نهادینه شود زیرا آگاه سازی جامعه از مضرات قاچاق، و حمایت از تولید داخل زمینه شکوفاهی اقتصاد را فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه حمایت از تولیدات داخلی پایه و اساس اقتصاد کشور را تقویت می کند، افزود: منویات مقام معظم رهبری در بخش مبارزه با قاچاق کالا و استفاده از تولیداتداخلی و ایرانی باید سرلوحه کار مسوولان و مدیران قرار گیرد و همه وظیفه داریم برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنیم.
مشایخی در پایان از مدیران دستگاه ها و نهادهای  اجرایی شهرستان خواست تا در ادارات  از کالای ایرانی و تولیدات داخلی استفاده  کنند زیرا این امر خود نقش مهمی در ترویج فرهنگ استفاده از کالای داخلی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب