۰
 
کد مطلب: 66873 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
“عزیز” رسانه‌های آذربایجان شرقی در تبریز تشییع شد
 
 
"عزیز حمزه‌زاده" خبرنگار پیشکسوت رسانه‌های آذربایجان شرقی در میان حزن و اندوه اهالی رسانه تشییع و برای تدفین به زادگاهش منتقل شد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، روزنامه‌نگار ۶۳ ساله مطبوعات و صداوسیمای آذربایجان شرقی که بیش از ۴ دهه از زندگی خود را در عرصه رسانه فعالیت داشت، از مقابل صداوسیما تشییع و برای تدفین به زادگاهش مهاباد منتقل شد.

بر اساس این گزارش، این مراسم که در مقابل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد، لطیفى، مدیرکل صداوسیمای استان با تاکید بر اینکه استاد حمزه زاده، تا واپسین لحظات عمر خود، قلم را بر زمین نگذاشت، تصریح کرد: این عزیز از دست رفته را در ماه ربیع الاول، به پیغمبر رحمت می‌سپاریم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقى هم در سخنانی، با بیان اینکه جامعه رسانه، استاد حمزه زاده، استاد اخلاق و رسانه خود را از دست داده است، ابراز داشت: باید راه این عزیز از دست رفته توسط شاگردانش ادامه داشته باشد.

استاد عزیز حمزه‌زاده از چند ماه پیش به دلیل عارضه قلبی در بستر بیماری بود که بامداد دیروز در سالروز شهادت امام رضا (ع) دار فانی را وداع گفت.

استاد عزیز حمزه زاده سال ۱۳۵۸ پس از تحصیل در فرانسه با آغاز جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و به مدت ۳۷ ماه در منطقه‌های عملیاتی ازجمله سردشت، حاجی عمران و منطقه عملیاتی غرب خبر و گزارش تهیه کرد.

حمزه زاده که از سال ۱۳۶۲ در واحد خبر تبریز به عنوان دبیر خبر و بعد از مدتی سردبیر حضور داشت از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ سرپرست واحد خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی بود.

تهیه و تولید مستند ۱۴۰۰۰ دقیقه‌ای تاریخ شفاهی آذربایجان به عنوان سندی ارزشمند از نقش آذربایجان در پیروزی انقلاب اسلامی و مستند میراث گذشتگان آدربایجان شرقی را در کنار تدریس در کلاس‌های آموزش روزنامه نگاری و تحقیق و بررسی درباره پیشینه مطبوعات آذربایجان شرقی در کارنامه خود دارد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب