۰
 
کد مطلب: 65680 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
مرگ یک کودک به دلیل عدم پذیرش اسکناس از سوی بیمارستان
 
 
بیمارستانی در هند به دلیل قدیمی بودن پول والدین، از پذیرش بیمار آنها خودداری کرد و موجب مرگ یک کودک شد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، ممنوعیت استفاده از برخی اسکناس‌های رایج در کشور هند که چند روز قبل توسط بانک مرکزی این کشور از گردش مالی این کشور خارج شد علاوه بر خسارات مالی خسارات جانی نیز در پی داشته است.

 
 شب گذشته یک زوج جوان برای تولد پیش از موعد فرزندشان به یک بیمارستان مراجعه می‌کنند و برای پذیرش اسکناس به پزشک می‌دهند.
 
پزشک اما چون این اسکناس اخیرا از سوی بانک غیرقابل استفاده اعلام شده بود و باید تعویض می‌شد از پذیرش و بستری کردن مادر خودداری می‌کند و به آنها می‌گوید به بیمارستان دیگری مراجعه کنند.
 
مرگ یک کودک به دلیل عدم پذیرش اسکناس از سوی بیمارستان
 
مرگ یک کودک به دلیل عدم پذیرش اسکناس از سوی بیمارستان
 
پلیس هند در این رابطه گفته در حال بررسی این ماجرا است که شب گذشته در بیمارستان Jeevan Jyot در منطقه «گوندی»(Govandi) شرق شهر بمبئی اتفاق افتاده است.
 
این پزشک برای ارائه مراقبت‌های اولیه به یک کودک نارس مبلغ ۶۰۰۰ روپیه (یورو ۷۰) درخواست کرده بود که آن طور که پزشک مدعی است این زوج به وی اسکناس‌های ۵۰۰ روپیه‌ای ارائه کردند و او از گرفتن آنها خودداری کرده است.
 
صدراعظم هند طی روزهای گذشته اسکناس‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ روپیه‌ای را از تاریخ ۸ نوامبر تحت عنوان تلاش برای مبارزه با فساد و جلوگیری از فرار مالیاتی از سیستم گردش مالی این کشور خارج کرد.
 
مرگ یک کودک به دلیل عدم پذیرش اسکناس از سوی بیمارستان
 
این ماجرا در حالی رخ داده است که روز گذشته یک مرد ۷۳ ساله در حالی که به منظور تغییردادن اسکناس‌های قدیمی در صف خودپرداز یک فروشگاه ایستاده بود سقوط کرد و جان سپرد.
 
 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب