۱۷
 
کد مطلب: 64446 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۰
حذف نام امام خمینی(ره) از یک دبیرستان پسرانه در شهر میانه/ خیری مدرسه سازی که بخشید و مسئولینی که در خواب بودند+عکس
 
 
سهل انگاری و بی توجهی مسئولین آموزش و پرورش میانه باعث شده تا در کنار اقدام مثبت خیر مدرسه ساز در بازسازی یک دبیرستان قدیمی در شهرستان میانه، نام امام خمینی (ره) از سردرب جدید این مدرسه حذف گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، مرداد ماه سال ۹۳ بود که آئین کلنگ زنی احداث ساختمان جدید دبیرستان امام خمینی (ره) میانه با حضور مسئولان شهرستان میانه و خانواده خّیر مدرسه ساز آقای محمود قزوینی ۲۳ در محل این دبیرستان برگزار شد.

 

دبیرستانی که قدمت آن به سال ۱۳۲۴ بر می گردد و بسیای از همشهریان میانه ای خاطرات زیادی را در آن داشته و سالهای متوالی نام این دبیرستان مزین به نام امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

محمود قزوینی خیر بزرگوار ۶۸ ساله میانه ای مقیم تهران، کلنگ تخریب و احداث دبیرستان امام خمینی(ره) را زد و این مدرسه همان مدرسه ای است که این خیر دوران تحصیلش را در سال ۴۴ تا ۴۶ در آن گذرانده بود و امروز در این مراسم همکلاسی ها و مدیر وقت آن زمانش را دعوت کرده بود.

 

ساختمان فعلی این دبیرستان در آن سالها به همت مدیر مدرسه آقای حاج علی کریمیان و دانش آموزان ساخته شده بود که این فرد آن زمان بجای شهریه مدرسه آنها را در ساخت مدرسه مشارکت داده بود.

 

این مدرسه پس از تخریب تبدیل به یک مدرسه ۱۲ کلاسه با زیبنای ۱۷۰۰ مترمربع زیربنا در دو طبقه و مجهز به آزمایشگاه و سایت کامپیوتر شده است اما نکته قابل توجه در این میان که شاید شیرینی این اقدام خیرخواهانه را تحت شعاع خود قرار داده است حذف کلی نام امام خمینی(ره) از سردرب این دبیرستان قدیمی شهرستان میانه است.

 

هر چند بدون شک حذف نام امام خمینی(ره) و پایین کشیدن تابلوی ایشان از سر درب این مدرسه بدون هدف و در هدف خاصی صورت نگرفته است اما نباید فراموش کرد که دشمنان این نظام و انقلاب از هیچ تلاشی برای از میان برداشتن اسماء الهی و انبیاء و بویژه شهیدان و اشخاص تاثیر گذار در روند برپایی دین اسلامی از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند و قصد دارند با فرهنگ و روحیات انقلابی و جهاد و شهادت را در بین فرزندان ما و آینده سازان این کشور کم رنگ کنند، خواسته یا ناخواسته این اقدام نیز می تواند به نوعی اقدام سهوی در راستای تحقق مطالبه دشمنان ما در این مملکت اسلامی بشمار آید.

 

شخصیت امام خمینی(ره) به عنوان یک فرد خاص که استکبار ستیزی کلید واژه سخنان و منش رفتارش بود در این مقطع از تاریخ نظام نه تنها نباید کم رنگ و حذف شود، بلکه باید کارهای اساسی تری برای ماندگاری بیشترش انجام شود.

 

نام بنیانگذار جمهوری اسلامی به یاد ما می آورد نظام امروز کشور بر پایه توجه به محرومین و مبارزه با استکبار بنا نهاده شده و پایانی بر این راه وجود ندارد.

 

همچنین رهبر معظم انقلاب بیانات خود بر ضرورت شناخت امام خمینی(ره) و راه ایشان تاکید کرده و فرموده اند: «اگر امام(ره) را گم کنیم یا فراموش کنیم یا خدای نکرده عمداً به کنار بگذاریم، ملت ایران سیلی خواهد خورد.»

 

حذف نام امام خمینی(ره) از یک دبیرستان پسرانه در شهر میانه/

 

انتهای پیام/

 

 
 
 
 
 1. خبرنگار گفت:

  امام (ره).. در دلهای ماست.. با تغییر نام یک مدرسه از دلهایمان نخواهند رفت .

  • ولی نژاد گفت:

   امام در قلب ماست و چون قلب ماست نگزانیم برخی ها بخواهند یاواش یاواش از یادما ببرند.با حذف نام مدرسه شروع می شود و دیگر هیچ. نفوذ که امام خامنه ای می گن یعنی این.

 2. میانادان گفت:

  سلام. افسوس بر مسولان. هیچ دلیلی پذیرفته نیست. باید مزین بنام امام باشد.ایا میشود امام را بقیمت ساخت یک مدرسه نهایتادو میلیارد فروخت و نام امام را فراموش کرد. واویلا

 3. محمد گفت:

  چرا مسولان اموزش و پرورش جواب بدید.مصیبت بزرگی است میخواهند نام امام یاد امام فراموش شود. توطءه بزرگیست

 4. خیری گفت:

  خدا کنه پشتش فکر شیطانی نباشه. دز هیچ کجای کشوز بنام خیر مدزسه نمیسازن .اما دز میانه مد شده که با روح خیر بودن تناقض داره. فکر کنم کاسه ای نیم کاسه باشد

 5. همکار هرهنگی گفت:

  با سلام. بدون مقدمه عرض کنم آرمانهای والای امام ره و انقلاب چیزی فراتر از اسم ایشان هست. اسم بزرگ حضرت امام نه تنها از سر درب آنجا پایین کشیده نخواهد شد بلکه علاوه بر دبیرستان دبیرستان، تابلویی مزین با نام مجتمع حضرت امام آنجا نصب خواهد شد. حضرت امام ره از رهروان راستین ائمه اطهار ع بوده اند حال سوال اینجاست کسانی که دم از توطئه یا بی احترامی میزنند چرا چند سال پیش که به دلایل فنی دبیرستان امام صادق ع حذف شد کسی احساس نکرد که اسلام در خطر است؟؟ چرا عده ایی به اسم امام و انقلاب دایه ی مهربانتر از مادر شده اند؟؟ کسانی که در فکر مسموم کردن افکار عمومی هستند همانهایی هستند که به نام دین به نام امام و انقلاب نان میخورند و در عمل از آرمانهای آن امام و رهبر فقید چیزی در چنته ندارند.بلا تاریخ و خوارج آشناییم که چه ها با علی ع کردند.بقول نویسنده متفکر کسانی که رفتند کار حسینی کردند و کسانی که مانده اند باید زینب باشند وگرنه یزیدی اند. از خداوند متعال سلامتی دست اندرکاران صدیق نظام را خواستارم. و من الله توفیق.

  • ناشناس گفت:

   کاملا موافقم به امام صادق علیه السلام وچهارده معصوم انقدر حساس نیستیم که متاسفانه به خمینی شده ایم

 6. میانالی گفت:

  به قول دوستمون : خدا کند که افکار شیطانی پشت این قضیه نباشه …

  برخی ها به فکر و به دنبال حذف ارزش ها در جامعه هستند ….

  مراقب نفوذ دشمنان نباشیم ، شکست خواهیم خورد

   

 7. دبیر دبیرستان امام خمینی میانه گفت:

  بنده به عنوان یکی از دبیران باسابقه در دبیرستان امام خمینی سالهاست تدریس دارم اینکه نام این دبیرستان چه باشد مهم نیست مهم اینست که دو سال است در مرکز مدرسه راهنمایی مصطفی خمینی به عنوان مهمان مشغول تدریس هستیم به نظر من و دیگر همکاران همین مدرسه ( مصطفی خمینی ) می تواند مثل  دو سال گذشته ،دبیرستان امام خمینی هم باشد که موقعیت مکانی آنهم مناسب تر است حالا با این حساب فرقی ندارد نام دبیرستان خیرساز چی باشد

  • ناشناس گفت:

   با سلام وعرض ادب اگر امروز ما نتوانیم تحلیلی درست از واقعت داشته باشیم وبخواهیم فضای اراموزش وپرورش الکی با استفاده از نام مبارک حضرت امام که برای همه ی ما عزیز است مسموم کنیم چنان زیا ن های خوایم دارد که شاید نتوان جبران کرد واین یکی از مشکلات حکومت حضرت علی (ع ) عدم بصیرت وتحلیل درست مردم زمانه اش بود اگر تحلیل گر به آخرت وعقوبت اعتقاد نداشته باشد از هر ابزاری برای رسیده به مقاصد شوم خود اسفاده می کند لذا لازم است اجازه دهیم مسولان فهیم که از نیر وای مخلص وولاییهستند موضوع را با ارامی حل نماییند ورجای واثق خواهیم داشت  که قطعا نخواهند گذاشت نام مبارک حضرت امام خمنی ( ره )از سردب دبیرستان حذف شود بس بیخود با تحریک دانش اموزان واولیا جو را نا ارام نکنیم 

 8. بسیجی گفت:

  ماباولایت زنده ایم تازنده ایم ،رزمنده ایم. 

  دشمنان اسلام وانقلاب باید این رابدانندکه امام خمینی(ره) درقلب ماجا دارد.

 9. فارغ التحصیل سال1370 گفت:

  با سلام به تمامی همشهریان عزیزم من و تمام فارغ التحصیلان دبیرستان امام خمینی از آن دبیرستان و با آن اسم خاطرات داریم از مسئولین خواهش داریم اسم دبیرستان را به نام سابق برگردانند. لطفاٌ  به احترام نام مبارک امام خمینی (بنیانگذار کبیر انقلاب) ، در ضمن هیچ کجای این مملکت مرمت دبیرستان را به نام مرمت کننده عوض نمیکنند میتوانستند در سنگ یادبود افتتاح یا در سال تاسیس نامی از آقای قزوینی بیاوند و ما منتظر اقدام مسئولین هستیم

 10. ناشناس گفت:

  اعضای محترم شورای تامین شهرستان-فرماندارمحترم و … پروسه گسترده و فراگیر (( نفوذ )) که توسط دشمنان قسم خورده انقلاب کلید خورده و رهبر معظم انقلاب بارها آن را به مسئولین نظام گوشزد نموده اند یک شاخه اش (( نفوذ فرهنگی)) است : زدودن نام و شعار امام راحل (ره) از سردرب ها ،کتاب های درسی،و…و آرام آرام مخدوش نمودن افکار عمومی نسبت به آرمانهای آن امام همام می باشد … نمونه ای کوچک که هم اینک در شهرمان شاهد عینی آن هستیم … ما همچنان صبورانه منتظرهستیم تا آن اقدامی که مسئولان باید انجام دهند را انجام بدهند … و انشاء الله طوری نباشد که مردم خودشان اقدام نمایند .

 11. منصف گفت:

  با سلام 

  با تشکر از نگارنده محترم متن فوق توجه ایشان را به مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش وفرمایشات مقام معظم رهبری جلب میکنم که بر گذاشتن نام خیر یا هر نامی که خیر صلاح بداند بر سر درب مدارس احداثی بدست خیرین محترم تاکید نموده است ولی در کنار این مساءل براساس شنیده ها مسءولین آموزش وپرورش بر حفظ کام مبارک امام خمینی در دبیرستان فوق تاکید دارند پس سعی نکنیم فضا را آلوده نماییم . در این کشور همه ارادت قلبی نسبت به حضرت امام دارند ودر کنار آن براساس فرمایشات حضرت امام قانون فصل الخطاب تمام امور خواهد بود

 12. به گوش باش گفت:

  در روستای ارباط نیزاین اتفاق افتاده است  اسم مدرسه رابه نام  همان خیر مدرسه ساز در اوردن

   

   

   

   

 13. مانی گفت:

  بنظر من حق مسلم خیر مدرسه سازه که مدرسه بنام خودش ثبت بشه و قانون نظام جمهوری اسلامی این اجازه رو داده است. پس لطفا کاسه داغتر از آش نباشین.

نظر شما در مورد این مطلب