۰
 
کد مطلب: 63792 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۱
ادعای منابع محلی درباره مرگ ابوبکر البغدادی
 
 
یک منبع محلی در عراق از احتمال مرگ سرکرده گروه تروریستی داعش در عراق خبر داد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع محلی در عراق که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد احتمالاً ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش کشته شده است.

منبع محلی ناشناس عراقی روز دوشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت ابوبکر البغدادی که نزدیک به یک سال پیش در درگیری‌های استان الانبار در غرب عراق به‌شدت زخمی شده بود، به‌آرامی راه ‌می‌رفت.

منبع محلی تأکید کرد ابوبکر البغدادی که پس از زخمی شدن در الانبار در شهر موصل در شمال عراق تحت مداوا قرار گرفت، هنوز سلامتی خود را به دست نیاورده بود و به‌علت آسیب دیدگی شدید از ناحیه کبد و سمت چپ بدن تا چند ماه نمی‌توانست حرکت کند.

منبع محلی گفت خبرها از احتمال وخامت حال ابوبکر البغدادی در شهر البعاج در ۱۰۰ کیلومتری غرب موصل و احتمال مرگ قریب الوقوع حکایت دارد.

منبع محلی افزود: «به نظر می‌رسد البغدادی مرده است اما گروه تروریستی داعش برای حفظ روحیه عناصر خود در جنگ موصل از اعلام خبر مرگ وی خودداری می‌کند، به‌ویژه اینکه داعش به‌دنبال شکست‌های مکرر در عراق و سوریه، بیشتر فرماندهان (سرکرده‌های) خود را از دست داده است».

پیش از این خبری منتشر شد که کاروان ابوبکر البغدادی سرکرده و گروهی از سرکردگان داعش در منطقه الغابات در موصل مورد حمله قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در این حمله شمار زیادی از سرکردگان داعش کشته شدند؛ ولی اخبار حاکی از آن است که البغدادی از این حمله جان سالم به در برده است.

یک منبع محلی در استان نینوا، اعلام کرد که در این حمله ابوموسی المغربی فرمانده گروهک معروف به «جیش العسره» و تعدادی از همراهانش کشته شده‌اند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب