۰
 
کد مطلب: 62681 |
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۹
تلاش برلین برای همکاری مالی با تهران/ موانع بانکی رفع می شود
 
 
وزیر خارجه آلمان در دیدار با معصومه ابتکار بر ضرورت رفع موانع همکاری های بانکی و مالی باایران تاکید کرد.

به گزارش میانا به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان در دیدار با معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشورمان قول داد که برای برطرف کردن موانع همکاری بانک ها با ایران تلاش خواهد کرد.

این دیدار روز پنج شنبه در حاشیه سفر ابتکار به برلین و گفت وگو با مقامات آلمانی در خصوص موضوعات مخلتف از جمله همکاری های زیست محیطی صورت گرفت.

رئیس سازمان محیط زیست کشورمان در صفحه اینستاگرام خود در خصوص دیدار خود با وزیر امور خارجه آلمان گفت: آقای اشتاین مایر در این دیدار بر ضرورت همکاری بین دو کشور تاکید کرده و از بررسی احتمال مشارکت در احیای تالاب بین المللی هامون به عنوان ذخیرگاه زیست کره یونسکو و تالابی بین مرزی با افغانستان، سخن گفت.

او با ابلاغ سلام و درود ویژه خود به رئیس جمهوری و وزیر خارجه کشورمان ، بر ضرورت برطرف کردن موانع همکار ی های بانکی و مالی با ایران که بعضا در بانک های بزرگ اروپایی مشاهده می شود، قول مساعد داد.

اشتاین مایر همچنین برای بر حضور و همکاری شرکت های محیط زیستی آلمان در ایران، تاکید کرد.
معصومه ابتکار افزود: در دیدارم با آقای اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان تاکید کردم، همکاری ها باید زمینه ساز بهره مندی ایران از فناوری های پاک و سازگار با محیط زیست باشد که اکنون با عوارض گرمایش جهانی و پدیده هایی مانند ریزگردها روبه رو است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب