۰
 
کد مطلب: 62097 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۳
آنکارا: عملیات ساخت دیوار مرزی سوریه طی ۵ ماه کامل خواهد شد
 
 
یک مقام رسمی ترکیه اعلام کرد که ساخت دیوار مرزی ترکیه با سوریه به طول ۹۰۰ کیلومتر برای جلوگیری از عبور غیر قانونی تا پایان فوریه کامل خواهد شد.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، یک مقام رسمی ترکیه که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه با رویترز تاکید کرد: عملیات احداث دیوار مرزی در طول مرزهای سوریه و ترکیه به طول ۹۰۰ کیلومتر تا پایان فوریه ۲۰۱۷ میلادی تکمیل خواهد شد.

آنکارا تحت فشار زیادی از سوی ناتو قرار دارد تا مرز خود با مناطق تحت اشغال داعش در سوریه را مسدود کند. ترکیه همچنین نگران اوضاع در مناطق مرزی سوریه است که در کنترل و اختیار نیروهای کرد قرار گرفته است.

عملیات ساخت دیوار مرزی برای مقابله با قاچاق و مهاجرت غیر قانونی از اوایل ۲۰۱۴ میلادی آغاز شده است. هم اکنون حدود ۳ میلیون آواره سوری در ترکیه به سر می برند و به دنبال پناهندگی هستند.

این مقام ترکیه افزود: ساخت این دیوار طی ۵ ماه آینده پایان خواهد یافت. شرایط آب و هوایی زمستان یک چالش برای جدول زمانی خواهد بود.

این مقام رسمی ترکیه حاضر به ارائه آمار درباره هزینه ساخت این دیوار نشده ولی روزنامه حریت برآورد کرده است که اجرای این پروژه بیش از ۲ میلیارد لیره معادل ۶۷۲ میلیون دلار هزینه دارد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب