۰
 
کد مطلب: 61743 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶
افتتاح فاز دوم مترو تبریز بعد از ۴۰ روز
 
 
شهردار تبریز گفت: فاز دوم خط یک مترو تبریز پس از طی دوره تقریبی 40 روزه برای اجرای تست‌های فنی، آماده مسافرگیری می‌شود.

به گزارش میانا به نقل از فارس، صادق نجفی در آیین راه‌اندازی فاز دوم خط نخست قطار شهری تبریز اظهار داشت: فاز دوم ۱۱ کیلومتری خط نخست مترو تبریز با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومان انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه فاز دوم به صورت آزمایشی در طی ۴۰ روز از نظر گرمایشی و سرمایشی و همچنین سایر موارد ایمنی مورد کنترل قرار خواهد گرفت، گفت: این فاز ۷ کیلومتری پس از کنترل از ایستگاه ائل‌گلی تا میدان ساعت مورد استفاده عموم قرار خواهد گرفت.

نجفی ادامه داد: راه‌اندازی فازهای دیگر نیز جزو برنامه‌ بوده که با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه محقق خواهند شد.

شهردار تبریز یادآور شد: طبق قولی که به مردم تبریز برای افتتاح فاز دوم داده شده بود، این امر در سایه مدیریت، همدلی و همراهی همه مدیران حاصل شد.

وی خاطرنشان کرد: فاز دوم خط نخست در حدود ۱۱ کیلومتر بوده و با تلاش‌های مهندسان و مسؤولان ۱۸ ایستگاه دیگر نیز راه‌اندازی خواهند شد.

شهردار تبریز اظهار داشت: با توجه به قدمت و تاریخچه شهراولین‌ها برای احیای هویت نام این شهر، بخشی از قطار شهری به صورت تراموای شهری است.

وی اضافه کرد: فاز دوم خط یک قطار شهری تبریز شامل ایستگاه‌های عمیق دانشگاه، آبرسان، میدان‌قطب، میدان شهید بهشتی و میدان ساعت است که با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در مدت یک سال اجرا شده است.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب