۰
 
کد مطلب: 61484 |
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
ظرفیت منطقه آزاد ارس برای توسعه آذربایجان شرقی استفاده شود
 
 
معاون عمرانی استان آذربایجان شرقی گفت: منطقه آزاد ارس با همه مسئولیتی که دارد علاوه بر توسعه خود، به توسعه استان نیز کمک می‌کند.

به گزارش میانا، تسنیم به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی در آیین افتتاح فاز اول پالایشگاه خصوصی رهام در منطقه آزاد ارس، اظهار داشت: ارس بر اساس رسالتی که برای آن تدوین شده است حرکت می‌کند و افتتاح این پالایشگاه نیز در همین راستا است.

وی افزود: کارهای بزرگی در حوزه صنعت و عمران در ارس انجام شده است و تمامی نیروهای اجرایی استان حمایت از منطقه آزاد ارس را تکلیف خود می‌دانند.

پورمهدی واردات و صادرات کالا را جزو نیازهای اصلی فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: اقتصاد با توسعه در تمامی شاخه‌هایش معنی پیدا می‌کند و واردات و صادرات بخش اجتناب‌ناپذیر اقتصاد هستند.

فاز اول پالایشگاه رهام منطقه آزاد ارس بدون استفاده از منابع بانکی با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون دلاری و ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن انواع قیر افتتاح و فاز دوم، عملیات اجرایی پروژه تولید بنزین، گازوئیل، انواع روغن و پالایش نفت خام با ظرفیت تولید روزانه ۵۰ هزار بشکه با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلار آن نیز کلنگ زنی شد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب