۰
 
کد مطلب: 61339 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵
رمز و راز سعادت بشر در دریافت و ادای امانت غدیر نهفته است
 
 
یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در این همایش غدیر را امتدادی از قربان دانست و با بیان اینکه شناخت خدا و خویشتن در عرفات لازمه رمی جمرات و قربانی کردن نفس انسان است، تصریح کرد: اینها مقدمه ای برای دریافت امانت از پیامبر(ص) در وز غدیرخم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حجت الاسلام مجتبی نظری تحقق عدالت فردی را در پرتو عید قربان و تحقق عدالت اجتماعی را در پرتو عید غدیر دانست و افزود: عدالت علوی یعنی اتصاف به عدالت فردی و اجتماعی و کسی که عدالت فردی نداشته باشد از عدالت اجتماعی نیز محروم می ماند.

   وی با بیان اینکه کسی که خدا را در روز عرفه نشناسد ممکن است در جمرات به جای شیطان خدا را هدف سنگهایش قرار دهد، اظهار داشت: بی شک اینچنین فردی نخواهد توانست امانتدار مناسبی برای امانتهای روز غدیر باشد و از رسیدن به سعادت بازخواهد ماند.

   حجت الاسلام نظری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جانفشانی های رزمندگان اسلام در دفاع از حرم حضرت زینب(س)، جنایات بی سابقه داعش و کینه تمام ناشدنی آنان با شیعیان با نام اسلام و قرآن را متذکر شد و افزود: زنده های جامعه کسانی هستند که یا خودشان مدافع حرمند یا دلهایشان با مدافعان حرم است و خون در رگهای جامعه توسط اینان جریان می یابد.

   او متذکر شد: امثال سردار سلیمانی ها توانسته اند با ترفندهای خود جنگ کفر و اسلام را صدها کیلومتر از مرزهای کشور دور سازند و بی شک اگر آنان نبودند، جنگ در داخل خاک ما بود نه سوریه و …

    این استاد حوزه و دانشگاه نسبت به کسب بصیرت در خصوص اقدامات دشمنان برای ترویج تسنن آمریکایی، تشیع انگلیسی و اسلام رحمانی هشدار داد و افزود: امروز روز جهاد کبیر است و جهاد کبیر نه جهاد اصغر است، نه جهاد اکبر و نه جها اوسط بلکه جهاد برهان و دین برای تبیین و تشریح اسلام ناب محمدی(ص) است.

خبرنگار: علی محمّد عزّتی  

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب