۰
 
کد مطلب: 60636 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷
واگذاری تسهیلات بانکی به متقاضیان طرح‌های اقتصاد مقاومتی/ حمایت از تولیدات بومی و اشتغالزایی در اولویت بسیج سازندگی
 
 
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه میانه گفت: آماده معرفی و اعطای تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی، صنایع تبدیلی و اشتغازا بدون محدودیت به متقاضیان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، سید خلیل حسینی در گفتگو با خبرنگار میانا ضمن تشریح فعالیت ها و اقدامات این سازمان در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: مطالعه دقیق کارشناسی بر پایه جمع آوری اطلاعات محلی و بومی از طریق اهالی نقش بسزایی در راستای شناسایی ظرفیت های منطقه داشته باشد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه میانه با بیان این موضوع که ما از سال ۹۳ بصورت عملی وارد بحث اقتصاد مقاومتی شدیم، افزود: بدون شک ضعف اقتصادی در کشور عامل اصلی سلطه بیگانگان و غرب بر منافع هر ملتی است.

وی تصریح کرد: امروز هر فردی که در راستای تولید و اشتغالزایی و حمایت از اقتصاد داخلی قدم بردارد، سرباز ولایت و جهاد گر است.

حسینی با اشاره به این موضوع که شهرستان میانه وسیع ترین شهرستان استان آذربایجان شرقی بشمار می آید  بیش از ۴۰۰ روستا را در خود جای داده، خاطرنشان کرد: فعالیت و کار مضاعف لازمه اصلی توسعه و پیشرفت میانه است که همت والای مردم و مسئولین را در این راستا می طلبد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه میانه تنها راه برون‌رفت از مشکلات به وجود آمده ناشی از تحریم‌ها را توجه به اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: خوشبختانه در طی سالیان اخیر با ایجاد و راه اندازی کارگاه های کوچک تولید و حمایت از تولیدکنندگان توانسته ایم گامی هر چند کوتاه بر داریم.

وی،گفت: در جهت پیگیری راهبردهای مقام معظم رهبری (مد) و سیاست سازمان بسیج سازندگی توانستیم در سال ۹۴ مبلغ سه میلیارد تومان تسهیلات برای بسیجیان جویای کار جهت مشاغل تولیدی در شهرستان توسط بانک عامل ارائه نماییم.

حسینی با بیان اینکه عرصه هاییی همچون ورمی کمپوست، ماکیان، گلخانه، زعفران، صنایع دستی، زنبور عسل، دام، صنایع تبدیلی، قارچ و شیلات و … از جمله مورادی اعطای تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال به همشهریان میانه ای بوده است، اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری نیز در راستای اعطای این تسهیلات هیچ گونه محدودینی از نظر منابع مالی نداریم .

مسئول بسیج سازندگی سپاه میانه اولویت واگذاری تسهیلات را قطب‌های صنایع تبدیلی عنوان و اضافه کرد: متقاضیان این بخش می‌توانند در قالب تعاونی، واحدی را راه‌اندازی کرده و دریافت تسهیلات را دنبال کنند.

وی از متقاضیان درخواست کرد که برای کسب اطلاعات بیشتر به حوزه‌های بسیج محل سکونت یا واحد بسیج سازندگی سپاه میانه واقع در خیابان امام خمینی (ره) ، مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب