۰
 
کد مطلب: 57797 |
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۷
شیوه جدید صهیونیست‌ها برای تصاحب زمین در کشورهای عربی!
 
 
برخی از کشورهای عربی در پی واگذاری املاک یهودیان به صهیونیست‌ها هستند که ادعا می‌شود متعلق به یهودیانی است که این کشورها را ترک و به فلسطین اشغالی مهاجرت کرده‌اند.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، روزنامه صهیونیستی هاآرتص روز سه‌شنبه نوشت: مذاکراتی محرمانه بین تل‌آویو و قاهره برای بازپس‌گیری املاک یهودیانی که خاک مصر را ترک کرده بودند، انجام شده است.

هاآرتص افزود: پیش‌بینی می‌شود که قضیه بازپس‌گیری املاک یهودیان در یک ماه یا یک و نیم ماه آینده اجرائی شود.

یک نویسندۀ صهیونیست ۸۳ساله به‌نام "عادا اَهَرونی" اعلام کرد که سه هفته پیش اخبار موثقی درباره مذاکرات محرمانه تل‌آویو و قاهره برای واگذاری املاک یهودیانی که مصر را به‌سوی فلسطین اشغالی ترک کردند، به دست آورد.

گیلا گملیئل وزیر امور اجتماعی اسرائیل نیز در مصاحبه با هاآرتص گفت که مذاکرات محرمانه اسرائیل با مصر و چند کشور عربی دیگر برای واگذاری املاک یهودیان به اسرائیل به نتایج خوبی خواهد رسید.

به نقل از شبکه العالم، اورِن حزان عضو کنست (پارلمان اسرائیل) نیز گفت که مقامات اسرائیلی از مذاکرات محرمانه خود با کشورهای عربی سخن می‌گویند.

به‌گفته حزان؛ اسرائیل درپی آماده کردن آماری درباره املاک و دارایی‌های یهودیانی است که سال ۱۹۴۸ از کشورهای عربی به فلسطین اشغالی مهاجرت کردند.

حزان افزود: پیش‌بینی می‌شود که اسرائیل گروه‌هایی را برای قیمت گذاری املاک و دارایی‌های یهودیانی که مایملک خود را در کشورهای عربی خصوصاً مغرب و تونس ترک کرده بودند، به این کشورها بفرستد.

چنین رویکردی به‌نفع صهیونیست‌ها از جانب کشورهای عربی در شرایطی دنبال می‌شود که یهودیان صهیونیست طی هفت دهه گذشته از کشورهای مختلف به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کرده و املاک و اموال فلسطینی‌ها از جمله میلیون‌ها فلسطینی آواره را به تصرف خود درآورده‌اند.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب