۰
 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه:

ریشه کنی بیسوادی نیازمند عزم ملی و اقدام جهادی و عملی است

کد مطلب: 54840 |
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
ریشه کنی بیسوادی نیازمند عزم ملی و اقدام جهادی و عملی است
 
 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه، با بیان اینکه برای ریشه کنی بی سوادی از شعار تا عمل فاصله است افزود: پر کردن این فاصله و ریشه کن نمودن بی سوادی نیازمند اقدام جهادی و عزم ملی ست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، محمدرضا مشایخی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان میانه، ریشه کنی بیسوادی را موضوعی فرهنگی عنوان کرده افزود: فرهنگ سازی برای سوادآموزی تنها با عزم ملی و اقدام عملی میسر می شود.
وی برهم افزایی، تعامل دستگاهها و بسیج تمامی امکانات و پتانسیلهای آنها در راستای عمل به ریشه کنی بیسوادی که از منویات مقام معظم رهبری است تاکید کرده افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع لازم است ارگانها و نهادهای شهرستان از جمله شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی(ره) و ثبت احوال و سایر دستگاههای خدمات رسان که به نوعی با عموم مردم در ارتباطند در ارائه آمار بی سوادی یاریگر آموزش و پرورش باشند زیرا تنها آموزش و پرورش نمی تواند در جهت ریشه کنی بیسوادی قدم بردارد.
مشایخی بی سوادی را دغدغه جهانی خوانده افزود: برای مبارزه با بیسوادی و ریشه کن نمودن آن درجهان  اقداماتی انجام یافته و در کشور ما نیز برنامه ها و اقداماتی با تشکیل سازمانهای مرتبط به اجرا رسیده که باید گفت توفیقات حاصله بعد از انقلاب در نظام جمهوری اسلامی در این حوزه به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب  نیست.
وی بر نگرش کمی و کیفی در ریشه کنی بیسوادی تاکید کرده افزود: خوشبختانه از لحاظ کیفی در جهت عدالت آموزشی شاهد آموزش در دورترین و محرومترین نقاط از مملکت هستیم و امیدواریم از لحاظ کمی نیز آمار بیسوادی کاهش یافته و به روزی برسیم که جشن ریشه کنی بیسوادی در شهرستان میانه و کشور را برگزار کنیم.

 

انتهای پیام/

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب