۰
 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز:

تبریز شهر پیاده‌محور می‌شود

کد مطلب: 53392 |
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۵
تبریز شهر پیاده‌محور می‌شود
 
 
معاون حمل و نقل شهردار تبریز، تغییر رویکرد ترافیکی از سواره‌محور به پیاده‌محور را، با ایجاد پیاده‌راه‌ها در نقاط مختلف شهر ممکن دانست.

به گزارش میانا، فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، یعقوب وحیدکیا اظهار داشت: مدت زمانی است که عابرین پیاده، به محور اصلی طرح‌های ترافیکی تبدیل شده‌اند و تمام برنامه‌ریزی‌های ترافیکی در کشورهای پیشرفته، بر مبنای رفاه و اسایش عابرین پیاده طراحی می‌شود.

وی افزود: یکی از این طرح‌ها، ایجاد پیاده‌راه‌ها در نقاط مختلف شهر و به ویژه در قسمت‌های مرکزی شهراست که موجب حضور شهروندان در صحنه شهر و شرکت در فعالیت‌های متنوع در فضاهای عمومی شهر می‌شود.

معاون حمل و نقل شهردار، در ادامه به شرایط تبریز و تبدیل آن به شهری پیاده‌محور اشاره و خاطرنشان کرد: برای آنکه تبریز به یک شهر پیاده‌مدار تبدیل شود، باید از لحاظ شاخص‌ها و مولفه‌های فیزیکی، مورد بررسی قرار گیرد تا در ذهن استفاده کنندگان به شهری متمایز، ایمن، خاطره‌انگیز و سرزنده تبدیل گردد.

وحیدکیا اضافه کرد: مسیرهایی که در تبریز، تبدیل به پیاده‌راه شده‌اند، خوشبختانه بازخورد خوبی در میان شهروندان داشته و در حال حاضر به عنوان مکان‌های حضور و تردد ایمن و آرام شهروندان، مورد استفاده جمع کثیری از شهروندان قرار می‌گیرد.

وی متذکر شد: با همین هدف مجموعه حمل و نقل شهرداری تبریز، برنامه‌ریزی و مطالعات جامعی در این خصوص انجام داده است و امیدواریم تا سال ۲۰۱۸ با اجرای طرح های مصوب بتوانیم برای احداث و ایجاد پیاده راه‌های جدید، قدم‌های موثری برداریم.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب