۰
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) میانه در نشست خبری:

مشارکت ۶۰ میلیارد ریالی مردم میانه با کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۹۴

کد مطلب: 53314 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
مشارکت ۶۰ میلیارد ریالی مردم میانه با کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۹۴
 
 
جعفری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) میانه در نشست خبری از مشارکتهای مردمی به میزان 60 میلیارد ریال در سال 94 خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، فرج الله جعفری در نشستی با خبرنگاران شهرستان میانه با بیان اعتبار کمیته امداد امام (ره) در سال گذشته به میزان ۷۲ میلیارد ریال از محل منابع امدادی و منابع بانکی افزود: کمیته امداد میانه در راستای کاهش فقر و کاهش مشکلات نیازمندان ۶ هزارو ۳۰۰ خانواده با ۱۶ هزارو ۵۰۰ نفر را تحت پوشش خود درآورده که این افراد شامل زنان بی سرپرست و بدسرپرست، افراد زیر ۶۰ سال ناتوان و بیمار و افراد بالای ۶۰ سال بی بضاعت در طرح شهید رجایی را شامل می شود.


وی در ادامه به اهداف کمیته امداد در سه بخش فرهنگی، اشتغال و خودکفایی و مشارکتهای مردمی اشاره کرده افزود: در بخش فرهنگی این مدیریت یک هزارو ۵۱۰ دانش آموز و ۱۴۰ دانشجو را تحت پوشش درآورده و خدمات ارائه می دهد که در این خصوص دو هزارو ۱۸۵ حامی نیز در کنار کمیته از این دانش آموزان حمایت می کند.


جعفری از آموزش یک هزارو ۱۰۰ نفر در بحث اشتغال و خودکفایی خبر داده افزود: برای ۵۸۳ نفر در سال گذشته با پرداخت تسهیلات اشتغال ایجاد شده که خرید ۲۰ دستگاه تراکتور و تحویل آن به تحت پوششین در روستا نمونه ای از این امر است.


وی از نظارت و پیگیری کمیته امداد در راستای اشتغالزایی و خودکفایی به تحت پوششین خبر داده افزود: بعد از ۶ ماه این افراد از چرخه کمک ماهانه امداد خارج شده و در زمره طرح خودکفایی تک خدمتی قرار می گیرند.
رییس کمیته امداد میانه نذورات، کفاره، صدقه و زکات و طرح اکرام و محسنین را از مشارکتهای مردمی عنوان کرده افزود: ماهانه از محل صدقات در شهرستان مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جمع آوری می شود.


وی از توزیع ۱۲ هزار غذا در ماه رمضان سال گذشته از سوی کمیته امداد با همیاری خیرین خبر داده افزود: امسال نیز این تعداد غذا در بین نیازمندان توزیع خواهد شد که نیازمند اطلاع رسانی برای جلب کمکهای مردمی است.


جعفری ساخت  یک هزارو ۱۳۵ واحد در طی ۵ سال از سوی کمیته امداد شهرستان، بیمه یک هزارو ۱۰۶ خانوار، تعمیرات جزئی و اساسی منازل، کمک در خرید جهیزیه به نوعروسان و کمک مالی به تازه داماد ها در بین تحت پوششین ، هزینه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، توزیع ارزاق ، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و خودکفایی و بسیاری امور دیگر را از جمله خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) با مشارکت مردم و دولت و بسیاری از فعالیتهای دیگر را از جمله خدمات این نهاد عنوان کرد.


وی همچنین از اعزام ۳۵۰ نفر به مشهد مقدس در قالب حج فقرا در سال گذشته با کمک خیرین خبر داده افزود: امسال نیز در نظر داریم با کمکهای مردمی ۳۵۰ نفر از تحت پوششین را به مدت یک هفته به مشهد الرضا اعزام کنیم.


جعفری با تقدیر از خبرنگاران شهرستان درخواست کرد تا زمینه افزایش اعتماد عمومی نسبت به کمیته امداد را فراهم آورده ، امور انجام شده از سوی این نهاد را به مردم اطلاع رسانی کرده و بعنوان گوش شنوای جامعه پیشنهادات، انتقادات و نقاط ضعف و قوت کمیته امداد امام خمینی را یادآور شوند.


وی بزرگترین هدف کمیته امداد امام خمینی(ره) را کاهش فقر در جامعه در جهت کسب رضای خدا و مردم عنوان کرد.

 

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب