۰
 
کد مطلب: 53231 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰
مواد دخانی یکی از مهمترین علل گرایش نوجوانان و جوانان میانه ای  به اعتیاد است
 
 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه مواد دخانی یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و مسوولین است افزود: قلیان یکی از مهمترین علل گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، محمدرضا مشایخی درجلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان میانه با اشاره به موفقیت جوانان شهرستان میانه در عرصه ورزش تاکید کرد: استعمال مواد مخدر نقطه مقابل ورزش بوده و باید با این بعد منفی که شهرستان میانه نیز مبتلا به آن است به صورت جدی مبارزه شده و در راستای شعار تبدیل هر قلیان به گلدان با هماهنگی و تعامل مسوولین گامهای اساسی برداریم.

وی در ادامه موضوع پسماندها پزشکی را یکی از معضلات شهرستان عنوان کرده افزود: با توجه به خطر و تهدیدات این پسماندها باید بی خطر سازی در بیمارستانها انجام گیرد که امیدواریم با تعامل پزشکان دستگاه بی خطر سازی خریداری شده و جوابگوی پسماندهای پزشکی شهرستان باشد همچنین باید دفن این پسماندها به صورت جداگانه و اصولی در محل دفن پسماندهای شهری انجام گیرد.

مشایخی بر کنترل شیرابه در زباله خانه ها تاکید کرده افزود: نفوذ به منابع به آب و آلودگی محیط زیست و بیماریهای گوناگون از تهدیدات شیرابه ها به شمار می رود که در این خصوص شهرداری باید چاره اندیشی کرده و اقدام بموقع و اساسی معمول دارد. 

وی خروجی کشتارگاهها و شیرپزیها را تجزیه ناپذیر عنوان کرده افزود: همکاری بهورزان  با دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و کنترل و نظارت دقیق از اثرات زیانبار این خروجیها خواهد کاست.

مشایخی جمع آوری فضولات حیوانی و کنترل آب شرب روستایی را نیازمند همکاری بهورزان و دهیاران خواند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه خواستار تشکیل اکیپی متشکل از شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای مساعدت به شهرداری در امر کنترل زنده فروشی ماکیان، جگرپزیهای دوره گرد شده و از مدیرت شبکه بهداشت و درمان خواست تا نظارت بیشتری بر رستورانها و غذاخوریهای شهرها و جاده ها داشته باشند.

وی همچنین از بخشداران بخشهای تابعه شهرستان خواست تا زمینه توجیه اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و بهورزان را در خصوص آب شرب، پسماندو فضولات حیوانی فراهم آورند تا با آگاهی بخشی بیشتر جامعه ای سالم با افرادی تندرست داشته باشیم.    

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب