۰
 
کد مطلب: 51559 |
 
تاریخ انتشار : یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۰۲
پیروزی حماسی تیم ملی والیبال مقابل کانادا/ مردان ایران بازی باخته را بردند
 
 
تیم ملی والیبال ایران دومین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ را با پیروزی مقابل کانادا پشت سر گذاشت.

به گزارش میانا به نقل از تسنیم، دومین بازی تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ از ساعت ۵:۴۰ امروز (یکشنبه) مقابل کانادا آغاز شد و شاگردان لوزانو در دیداری حماسی و در حالی که ۲ ست نخست را به کانادایی‌ها واگذار کرده بودند، در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی رسیدند تا بعد از پیروزی بر استرالیا در گام نخست، دومین دیدار خود را هم با پیروزی پشت سر بگذارند. تیم ملی کانادا ظهر دیروز (شنبه) نیز با ارائه یک بازی قابل قبول مقابل لهستان، ۳ بر ۲ از قهرمان جهان شکست خورده بود.

ترکیب تیم ملی ایران مثل بازی نخست مقابل استرالیا، متشکل از  سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجان‌پور، میلاد عبادی‌پور، عادل غلامی، محمد موسوی و فرهاد ظریف (لیبرو) بود. توصیه رائول لوزانو در این بازی استفاده از پاس‌های سرعتی برای جا گذاشتن مدافعان کانادایی بود و در مقابل به نظر می‌رسید که کانادایی‌ها علاقه خاصی به پاس‌های دوبله و بلند دارند.

ثبت امتیاز ۱۳ بر ۹ به‌سود کانادا، لوزانو را مجبور به استفاده از نخستین وقت استراحت فنی خود کرد که نتیجه آن کسب ۳ امتیاز متوالی برای ایران بود. در امتیازهای پایانی بازی، حمزه زرینی جای مجتبی میرزاجان‌پور را گرفت. بازیکنان ایران به‌خاطر شکست ۳ بر صفر مقابل کانادا در جام جهانی ۲۰۱۵، انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل حریف آمریکای شمالی خود داشتند ولی نتیجه ست نخست این دیدار ۲۹ بر ۲۷ به‌سود کانادا بود.

بازیکنان کانادا در ست دوم هم از فیزیک بدنی و میانگین قد بلند خود در حمله و دفاع روی تور استفاده کردند. با اضافه شدن اختلاف امتیازات به‌سود کانادا، مهدی مهدوی، شهرام محمودی و فرهاد قائمی به‌جای معروف، غفور و زرینی به کار گرفته شدند. سرویس‌های بی‌نقص محمد موسوی، ۵ امتیاز متوالی را برای ایران به‌دنبال داشت و نتیجه ۱۸ بر ۱۵ به‌سود کانادا شد. در ادامه بازی، معرف و غفور به زمین بازگشتند ولی برتری تیم ملی کانادا همچنان ادامه داشت. شاگردان گلن هوگ، روز گذشته هم تیم ملی لهستان را غافلگیر کردند. در نهایت ست دوم نیز ۲۵ بر ۱۹ به‌سود کانادا تمام شد.

تیم کانادا در پایان این ست ۳۱ امتیاز از حمله، ۵ امتیاز از دفاع، ۶ امتیاز از سرویس و ۱۳ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، ۳۰ امتیاز از حمله، ۳ امتیاز از دفاع، ۳ امتیاز از سرویس و ۱۰ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد.

در ست سوم، تیم ایران عملکرد بهتری در دفاع روی تور داشت و بازیکنان کانادا هم با زیاد شدن اختلاف امتیازات از تلاش خود برای پیروزی کم کردند، ضمن اینکه توپ‌گیری، یکی از نقاط قوت مهم بازیکنان کانادا در طول بازی بود. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به‌سود ایران به پایان رسید.

تیم کانادا در پایان این ست ۴۲ امتیاز از حمله، ۷ امتیاز از دفاع، ۶ امتیاز از سرویس و ۱۹ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، ۴۳ امتیاز از حمله، ۷ امتیاز از دفاع، ۳ امتیاز از سرویس و ۱۸ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

در ست چهارم، بازیکنان ایران با روحیه بهتری بازی را شروع کردند. در مقابل تیم کانادا هم با دفاع روی تور خوب و توپ‌گیری داخل میدان، تعادل بازی را برقرار می‌کرد. قدرت بدنی بازیکنان کانادا، نقطه قوت آنها و استفاده از حملات سرعتی و اسپک‌های دو سر آنتن، نقطه برتری ایران بود. گلن هوگ در امتیاز ۲۳ بر ۲۰ به‌سود ایران، تقاضای وقت استراحت کرد تا همه تلاش خود را برای برگرداندن بازی کرده باشد. نتیجه این ست ۲۵ بر ۲۱ به‌سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

تیم کانادا در پایان این ست ۵۶ امتیاز از حمله، ۱۰ امتیاز از دفاع، ۶ امتیاز از سرویس و ۲۳ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست دوم، ۶۴ امتیاز از حمله، ۷ امتیاز از دفاع، ۵ امتیاز از سرویس و ۲۰ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آوردند.

تیم ایران پس از ۲ ست پیروزی، ست پنجم را با روحیه بهتری شروع کرد و امتیازات اولیه ست را به خود اختصاص داد اما در ادامه بازیکنان کانادا باز هم از توپ‌گیری‌های خود استفاده کردند و بازی را در امتیاز ۱۰ به تساوی کشاندند. سرویس خوب مهدی مهدوی امتیاز ۱۳ را به ایران داد و شاگردان لوزانو دومین بازی خود را با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شدند. ست پنجم ۱۶ بر ۱۴ به‌سود ایران خاتمه یافت.

تیم کانادا در پایان این بازی ۶۶ امتیاز از حمله، ۱۱ امتیاز از دفاع، ۷ امتیاز از سرویس و ۲۵ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد. تیم ملی ایران نیز تا پایان ست پنجم، ۷۰ امتیاز از حمله، ۹ امتیاز از دفاع، ۷ امتیاز از سرویس و ۲۶ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد.

تیم ملی ایران همراه سایر تیم‌ها فردا استراحت می‌کند و در سومین بازی خود از ساعت ۱۱ روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد به مصاف فرانسه می‌رود.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب