۰
 
کد مطلب: 51539 |
 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
نمایندگان می توانند نقشی اساسی در تامین زیرساخت ها و توسعه شهرستان داشته باشند
 
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه دارا بودن دو نماینده برای شهرستان میانه امتیاز بزرگی به شمار می رود افزود: این نمایندگان می توانند با هماهنگی کامل بین خود و مجموعه مدیریتی شهرستان نقشی اساسی در تامین زیرساختها و توسعه شهرستان داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی میانا، حمید شکری در جلسه شورای اداری با حضور نمایندگان مجلس دور نهم و دهم از زحمات نمایندگان دور نهم شهرستان که پیگیرمسائل و مشکلات شهرستان بوده و همواره اخلاق و ادب را رعایت می کردند برای نمایندگان دور دهم مجلس شورای اسلامی آرزوی توفیق کرد.

وی بر رعایت روال قانونی در پیشبرد اهداف و پیگیری اعتباراتی که در اختیار وزارتخانه هاست از سوی نمایندگان تاکید کرده افزود: اگر نمایندگان در اسرع وقت بتوانند تغییرات و جابجایی در بودجه ها را لحاظ کنند به طور قطع اعتبار زیادی برای شهرستان اخذ خواهد شد اما غفلت از این موضوع به ضرر شهرستان و توسعه آن خواهد بود.

شکری همچنین بر بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرده افزود: برنامه چشم انداز توسعه برای دستیابی به اهدافی بزرگ تا سال ۱۴۰۴ تدوین شده تا در تمامی ابعاد در کل منطقه اول شویم اما ۱۱ سال گذشته و ما ازرسیدن به این اهداف فاصله گرفته ایم اما ۹ سال فرصت باقی است و ما باید در این فرصت در سال ۸۷۵۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کنیم که ۳۰ درصد آن از نفت، ۳۳ درصد از مالیات و بهره وری و ۳۷ درصد از سرمایه گذاری  های خارجی  پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه تحقق برنامه چشم انداز نیاز به ۸ درصد رشد سالانه دارد افزود: برای رسیدن به رشد اقتصادی باید ۸ برابرفعلی همت و تلاش کنیم.

فرماندار ویژه میانه اظهارکرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در فرمانداری تشکیل، و ابلاغها نیز صادر شده است همچنین این ستاد با سه کمیته احیای واحدهای مشکل دار، جذب سرمایه گذار جدید و شناسایی و معرفی فرصتهای شغلی، فعالیت خود را آغاز کرده و تمامی جلسات و پیشنهادات کمیته ها در قالب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز در این جلسه بر تاکید فرماندار نسبت به تعریف پروژه های جدید متناسب با دستگاههای شهرستان از سوی اعضای کمیته برنامه ریزی با توجه به تدوین بودجه سال جاری کشور  اشاره کرد.

محمدرضا مشایخی اظهارکرد: اداراتی که در سند تدبیرو توسعه پروژه دارند باید هماهنگی لازم با ادارات کل خود و تعامل نزدیک با ادارات مربوطه در شهرستان را در جهت اجرای آن داشته باشند.

وی آمادگی کامل دبیران کمیته های قرارگاه اقتصاد مقاومتی برای ارائه گزارش اقدامات انجام شده را خواستار شده افزود: موارد و مشکلاتی در شهرستان احصاء شده از قبیل قطعی انشعابات خانگی که لازم است در این خصوص اخطارهای لازم داده شده و بعد اقدام شود همچنین برای انشعابات واحدهای تولیدی و صنعتی باید طبق صورتجلسه عمل شود.

مشایخی در ادامه به غیبت زیاد برخی مسوولین در جلسات شورای اداری اشاره کرده افزود: مرخصیها و ماموریتهای برخی ادارات علی رغم هماهنگی و در برخی موارد بدون هماهنگی زیاد بوده و باید به این موضوع توجه کرده و تمامی این امور را با هماهنگی انجام دهند.

وی همچنین خواستار عمل به تعهدات مالی از سوی ادارات برای برگزاری سالگرد عروج ملکوتی امام راحل شده از برخی ادارات که در اسرع وقت اقدام نموده و هماهنگی لازم را داشتند تقدیر کرده وحضور پررنگ و پرشور مسوولین در تمامی برنامه ها و جلسات دعوت شده را خواستار شد.

در پایان ضمن تجلیل از نمایندگان محترم دور نهم مجلس شورای اسلامی از ادارات ثبت احوال و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بخاطر کسب رتبه اول سند دار کردن و رییس دانشکده فنی و مهندسی و مسوول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخاطر کسب رتبه اول مربی مسوول نمونه کشور تجلیل شد.

 
 
 
 

نظر شما در مورد این مطلب